Extraliga mužov - 4. kolo - víkend

SITA|21. sep 2008 o 18:34

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 4. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2008/2009.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov víkendových zápasov 4. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2008/2009:

SOBOTA:

ŠKP Bratislava - MŠK Hlohovec 34:42 (16:19)

Najviac gólov: Simon 8, Kuchárik 7, Volentics 6 - F. Zaťko 12, Pupík a Bočkay po 10

Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčení: 10 - 6, ČK: Mišenčík, Štepanovský, Baďura - Laho, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 200 divákov

Hádzanári ŠKP Bratislava v domácom prostredí sklamali a napokon podľahli Hlohovcu o osem gólov (34:42). O víťazstve hostí rozhodla najmä strelecky disponovaná trojica F. Zaťko (12), Pupík a Bočkay (10), ktorá nastrieľala spolu 32 gólov.

HK 47 Trnava - Nové Zámky 35:38 (17:21)

Najviac gólov: Lužák 8, Sakár 7, Oros 6 - Rábek 9, Szapu 8, Ševčík a S. Mažár po 6

Pok. hody: 4/3 - 5/5, vylúčení: 6 - 9, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 400 divákov

V zápase medzi domácim nováčikom najvyššej súťaže a bronzovým medailistom z uplynulej sezóny rozhodla väčšia skúsenosť na strane hostí, ktorí zvládli predovšetkým prvý polčas. V druhom dejstve domáci hráči doťahovali náskok súpera a podarilo sa im dokonca aj vyrovnať (30:30). Napokon však Nové Zámky lepšie zvládli záver stretnutia a zvíťazili o tri góly 38:35.

MHC Edymax Bardejov - IS Košice 25:34 (12:16)

Najviac gólov: Hičo 9/4, Čorej 5/1, Cibere 4 - Durilla 8, T. Urban 7

Pok. hody: 6/5 - 3/0, vylúčení: 5 - 5, ČK: 48. Židišin (Bardejov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Barborík a Rondoš (obaja SR), 660 divákov

Hostia sa opierali o kvalitnú obranu a po rýchlych protiútokoch viedli v 15. min už o päť gólov. Strelecky sa presadzovali najmä Durilla a Jurko. Bardejovčanom sa však niekoľkými peknými kombináciami a presným zakončením Hiča i Židišina podarilo znížiť nepriaznivý stav na trojgólový rozdiel. V dueli vynikli obaja brankári - domáci Fabián i Olejár na košickej strane. Hostia pod taktovkou Kolesára v druhom polčase pridali na obrátkach a napokon doviedli duel bez problémov do víťazného konca.

NEDEĽA:

Tatran Prešov - MŠK HANT Považská Bystrica 43:31 (20:14)

Najviac gólov: Huňady 10/2, Tumidalský 8, Fuňak 6 - Firit 5/1, Ďuriš a Frajkor po 5

Pok. hody: 8/5 - 4/3, vylúčení: 8 - 9, ČK: Kozlov za hrubosť - Maťaš za tri vylúčenia, Straka za hrubosť, rozhodovali: Daňo a Sabol, 775 divákov

Úvod lepšie vyšiel hosťom, ktorí v 12. min vyhrávali o 3 góly (9:6). Potom domáci zapli na vyššie obrátky a v priebehu desiatich minút otočili stav vo svoj prospech. V druhom polčase už len udržiavali a zvyšovali náskok až na konečný 12-bodový rozdiel.