Extraliga mužov - 6. kolo - súhrn výsledkov

SITA|28. sep 2008 o 17:13

Súhrn výsledkov zápasov 6. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2008/2009.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov zápasov 6. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2008/2009:

SOBOTA:

HK 47 Trnava - Tatran Prešov 27:35 (9:17)

Najviac gólov: Lužák 9, Pavol Stachovič, Ofčarovič po 6 - Tumidalský 10, Fuňak 7, Huňady 6

Pok. hody: 5/4 - 4/4, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Cibere a Richvalský, 500 divákov

Prešov dokázal aj v tomto zápase svoju suverenitu, domáci nováčik však bojovným výkonom dosiahol prijateľný výsledok. Úradujúci slovenský šampión si už v prvom polčase vybudoval osemgólový náskok, Trnavčania mu však dobrou hrou v druhej časti hry nedovolili tento náskok zvýšiť a rovnakým osembodovým rozdielom sa skončil aj celý duel (27:35).

MHC Edymax Bardejov - MŠK HANT Považská Bystrica 39:31 (17:13)

Najviac gólov: Hičo 10/5, Židišin 8, Csibere 7 - Maťaš 8/4, J. Kozák 8, Tůma 6

Pok. hody: 7/5 - 6/4, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 830 divákov

Domáci nováčik sa opieral najmä o brankára Popčáka a po 10 minútach otočil výsledok na 7:5. V koncovke sa presadzoval Hičo a na poste pivota Čorej. Považania robili dosť chýb, boli nepresní a jedine Jozef Kozák piatimi gólmi udržiaval s Bardejovčanmi v prvej časti hry kontakt. Po prestávke sa rozstrieľali domáci Židišin a Csibere a keď sa k nim pridal aj Bokol, viedli hádzanári Bardejova až o 10 gólov.

NEDEĽA:

ŠKP Bratislava - TJ Štart Nové Zámky 25:32 (10:19)

Najviac gólov: Štepanovský, M. Kozák a Volentics po 5 - Szapu 6, Rábek 5, Sivák 4

Pok. hody: 5/5 - 7/5, vylúčení: 11 - 11, ČK: Štepanovský (ŠKP), Mojzes (Nové Zámky) obaja za tri vylúčenia, rozhodovali: Barborík a Rondoš, 200 divákov

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia, ktorí od začiatku viedli, do kabín dokonca odchádzali až s deväťgólovým náskokom. Domáci sa zvýšenou aktivitou po prestávke snažili zvrátiť vývoj zápasu, Novozámočania však umnou hrou a najmä väčším počtom využitých šancí dotiahli duel do víťazného konca.

IS Košice - MŠK Hlohovec 35:33 (17:15)

Najviac gólov: Baláž 11/5, Mazák 5, Durilla 4 - F. Zaťko 10/5, Pupík 9/1, M. Fázik a Cibulka po 4

Pok. hody: 6/6 - 7/6, vylúčení: 7 - 7, ČK: Cibulka (Hlohovec) za tri vylúčenia, rozhodovali: Gedeon a R. Rapač (obaja SR), 300 divákov

Domáci, ktorí ašpirujú na popredné umiestnenie, sa proti snaživému celku Hlohovca v priebehu celého duelu iba ťažko presadzovali. Košičania však stále viedli a napokon aj zaslúžene, ale tesne, zvíťazili.