Hádzanárky Šale porazili v odvete Ferencváros

Šaľa do 3. kola nepostúpila.
Šaľa do 3. kola nepostúpila. (Autor: ilustračné - tasr)
SITA|11. okt 2008 o 18:17

Odvetný zápas 2. kola Pohára EHF hádzanárkam slovenského zástupcu vyšiel. Ďalej však ide maďarský tím.

ŠAĽA. Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa sa rozlúčili s účinkovaním v európskych pohárových súťažiach víťazstvom.

Zverenky trénerky Dariny Braunovej zdolali v sobotňajšom odvetnom stretnutí 2. kola Pohára EHF družstvo Budapešť Bank-FTC 31:26 (16:13).

Slovenský šampión však na maďarskej palubovke prehral vysoko 23:41, a tak sa zo zaslúženého postupu do 3. kola tešil favorit. Ferencváros bude pri utorkovom žrebovaní vo viedenskom sídle EHF jedným z možných súperov bratislavského ŠKP.

Šaľa víťazstvo nepustila

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. Šalianky v jeho polovici nevyužili presilovku o dve hráčky na získanie náskoku, ale v 19. min po úspešnom zakončení Trochtovej sa prvýkrát ujali vedenia o dva góly (10:8). V 26. min zvýšili svoj náskok na 13:10 a tento rozdiel zostal aj do prestávky (16:13).

V šalianskom drese sa strelecky darilo Popluhárovej, autorke 8 gólov. Domáce rozhodli o osude duelu hneď po zmene strán. Úvodnú päťminútovku vyhrali 3:0 a v 38. min išli do vedenia 21:14. Hráčky Ferencvárosu sa necelé štyri minúty pred koncom dotiahli na rozdiel troch gólov (26:29), ale Šaľa víťazstvo z rúk nepustila.

Slovan Duslo Šaľa (SR) - Budapešť Bank FTC (Maď.) 31:26 (16:13) - prvý zápas 23:41, do 3. kola postúpil Ferencváros

Zostava a góly Šale: Némethová, Grandtnerová, Túrociová - Trochtová 3, Czániková, Bérešová-Váradyová 4, J. Braunová, Pileková 1, Martanovičová 6, P. Popluhárová 13/4, Čamajová-Vlčková 4, Macháliková, S. Szarková

Najviac gólov za FTC: Kenyeresová 8/4, P. Szamoránska 7, Bertová 5

Pok. hody: 5/4 - 4/4, vylúčené: 4 - 9, ČK: 58. Trochtová - 27. Mohácsiková, 32. Szucsánszka - všetky za 3 vylúčenia, rozhodovali: Maričová a Mašičová (obe zo Srb.), 670 divákov