Supermaratón ovládli Janicki a Baková, vyhrali aj 2. etapu

SITA|20. okt 2008 o 18:36

Druhú etapu 19. ročníka Samsung Supermaratónu Viedeň - Bratislava - Budapešť (321 km), ktorá viedla z Bratislavy do maďarského Györu (84 km) vyhrali tí istí.

BRATISLAVA. Druhú etapu 19. ročníka Samsung Supermaratónu Viedeň - Bratislava - Budapešť (321 km), ktorá viedla z Bratislavy do maďarského Györu (84 km) vyhrali tí istí, ktorí boli najlepší aj v úvodnej. V súťaži mužov - jednotlivcov bol najrýchleší trojnásobný víťaz podujatia Jaroslaw Janicki z Poľska časom 6:04:58 h, ktorý maďarského ultravytrvalca Ferenca Biriho predstihol o 3:02 min. Nemka Maria Baková jasne kraľovala v súťaži žien a súťaž štafiet opäť ovládlo maďarské zoskupenie s názvom Dover-WSG-Lörinc-2000. V 2. etape si výborne počínala štafeta Dream Team UMB Banská Bystrica, ktorá skončila na 5. mieste a v celkovom hodnotení sa posunula na šiestu priečku. V utorok je na programe 3. etapa z Györu do Taty a meria 64 km.

Výsledky 2. etapy:

Štafety - absolútne poradie: 1. Dover-WSG-Lörinc-2000 (Maď.) 4:39:23 h, 2. Váci Vizilovak (Maď.) 4:39:26, 3. Vasas Humansoft (Maď.) 4:44:23,... 5. Dream Team UMB B. Bystrica (SR) 4:57:37.

Poradie po 2. etape: 1. Dover-WSG-Lörinc-2000 (Maď.) 9:48:30 h,... 6. Dream Team UMB B. Bystrica 10:25:51.

Muži: 1. Jaroslaw Janicki (Poľ.) 6:04:58 h, 2. Ferenc Biri (Maď.) 6:08:00, 3. János Zabari (Maď.) 6:12:14.

Poradie po 2. etape: 1. Jaroslaw Janicki (Poľ.) 12:36:24 h.

Ženy: 1. Maria Baková (Nem.) 7:08:59 h, 2. Galina Jeriominová (Rus.) 7:35:57, 3. Ľudmila Kalininová (Rus.) 7:45:23.

Poradie po 2. etape: 1. Maria Baková (Nem.) 14:45:39 h.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Supermaratón ovládli Janicki a Baková, vyhrali aj 2. etapu