Slovenky v štvoriciach piate

SITA|25. okt 2008 o 21:55

Slovenské kvarteto obsadilo na majstrovstvách sveta v sálovej cyklistike v 5. miesto.

DORNBIRN. Slovenské kvarteto Krisztina Lengyelová, Kinga Bezurová, Viktória Czenteová a Alica Vinczeová obsadilo na majstrovstvách sveta v sálovej cyklistike v rakúskom Dornbirne 5. miesto v krasojazde štvoríc.

V päťčlennej konkurencii sa presadili Rakúšanky, ktoré v doterajšom priebehu ako jediné zdolali favorizované Nemky. V dvojiciach mix i žien sa presadili nemecké páry.

Novozloženej slovenskej dvojici v bicyklebale Róbert Rizmann, Attila Hanko sa nedarilo podľa predstáv. V B-kategórii šampionátu obsadili Slováci konečné 5. miesto, keď na svojom konte majú jednu výhru, dve remízy a tri prehry. Turnaj B-kategórie vyhrali bez straty bodu Belgičania a v nedeľu budú bojovať v baráži s posledným tímom z elitnej skupiny.

Výsledky - majstrovstvá sveta v sálovej cyklistike v Dornbirne:

BICYKLEBAL

B-kategória: Slovensko - Hongkong 3:2, Francúzsko 4:4, Malajzia 0:4, Rumunsko 1:5, Belgicko 0:13, Maďarsko 3:3

Poradie: 1. Belgicko 18, 2. Rumunsko 12, 3. Francúzsko 8, 4. Malajzia 5, 5. Slovensko 5, 6. Hongkong 4, 7. Maďarsko 3

KRASOJAZDA

Dvojice - mix: 1. Viktor Volk, Manuel Huber 138,78, 2. Stefan Rauch, Ann-Kathrin Egertová (všetci Nem.) 124,04, 3. Joachim Alllgäuer, Fabian Allgäuer (Rak.) 115,08

Dvojice - ženy: 1. Kathrin Schutheisová, Sandra Sprinkmeierová 141,92, 2. Jasmin Soiková, Katharina Wursterová (všetky Nem.) 134,98, 3. Barbara Morfová, Nina Bommeliová (Švajč.) 112,22, … 14. Alica Vinczeová, Viktoria Czenteová (SR) 42,35

Štvorice - ženy: 1. Rakúsko (Hagenová, S. Melbingerová, M. Melbingerová, Schwarová) 181,54, 2. Nemecko 169,47, 3. Švajčiarsko 154,42, … 5. Slovensko (Lengyelová, Bezurová, Czenteová, Vinczeová) 96,93