Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo
Sagan sa štverá po kopcoch, etapu zrejme vyhrá jazdec z úniku

Demitra pol metra od gólu, St. Louis už vedie 2:0

New York 30. apríla (TASR) - Semifinálová séria Západnej konferencie NHL medzi Dallasom a St. Louis pokračovala v noci na pondelok druhým stretnutím. Hráči Blues zvíťazi

Brankár St. Louis Blues Roman Turek (1) chytá puk v záverečných minútach zápasu play off hokejovej play NHL s Dallasom Stars 29. apríla 2001 v Dallase. Turek zlikvidoval 28 striel a Blues vyhral 2:1.
TASR

New York 30. apríla (TASR) - Semifinálová séria Západnej konferencie NHL medzi Dallasom a St. Louis pokračovala v noci na pondelok druhým stretnutím. Hráči Blues zvíťazili aj v druhom zápase na texaskom ľade v hale Reunion Arena pred dvoma domácimi zápasmi vedú v sérii 2:0. Slovenský hokejista v drese hostí Pavol Demitra si pripísal iba plusový bod, jeho spoluhráč Ľuboš Bartečko opäť zostal na lavičke.

DALLAS - ST. LOUIS 1:2
(0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 60. Nieuwendyk (Hull) - 2. Reasoner (Tkachuk), 10. Young (MacInnis). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 29:24. Brankári: Belfour - Turek. Rozhodcovia: McCreary, Watson - 17.001 divákov.

Po 15 rokoch čakania majú fanúšikovia bluesmanov obrovskú šancu vidieť svojich obľúbencov opäť vo finále konferencie. St. Louis uspel proti vlaňajšiemu finalistovi Stanleyho pohára na jeho ľade aj v druhom stretnutí a ak zužitkuje oba domáce zápasy v Savvis Centre na víťazstvá, tak priaznivci Dallasu videli Stars hrať poslednýkrát v histórii v hale Reunion Arena, ktorá už od budúcej sezóny nebude domovom hviezd.

Už v druhej minúte mohol skóre otvoriť Pavol Demitra, no urobil to zaňho mladík Marty Reasoner. Na obrannej modrej spravil domáci Darryl Sydor fatálnu chybu a o puk ho obral Keith Tkachuk. Na brankára Belfoura sa rútil s Reasonerom a Demitrom v pätách, šikovne zatiahol brankára domácich na pravý okraj jeho bránky a puk vzápätí poslal pred bránkovisko. K prihrávke sa skôr ako Demitra dostal Reasoner, ktorý pohodlne skóroval do prázdnej bránky. Slovenský útočník si okrem plusky pripísal aj dve strely a dva bodyčeky.

Bartečko bude možno už v treťom zápase profitovať zo zranenia Bryca Salvadora a nastúpi na svoj prvý zápas v tohtoročnom play off. V záverečnej tretine Benoit Hogue "pribil" Salvadora o zadný mantinel a nováčikovi v lige náraz spôsobil takú veľkú tržnú ranu, že rozhodcovia museli nariadiť čistenie ľadu rolbou. Po stránke zranení horšie dopadli Stars, ktorým sa hlavne zásluhou skúseného Ala MacInnisa na maródke k najproduktívnejšiemu hráčovi 1. kola play off Mikovi Modanovi pridali ďalší dvaja hráči. Po delovke MacInnisa, ktorý je povestný najtvrdšou strelou v lige, sa puk odrazil od hokejky Shauna Van Allena do jeho úst a nebezpečnou hrou vysokou hokejkou zranil MacInnis aj tvár Johna MacLeana. Počas štvorminútovej presilovky Stars ohrozili Tureka len jediný raz a Blues v oslabení neinkasovali už 34-krát v poradí. Naopak druhý gól zápasu vsietil Young v početnej nevýhode hostí. Domáci Nieuwendyk obral Tureka o shutout 52 sekúnd pred koncom.