Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Šatan za gól a tri plusky druhou hviezdou zápasu, Pálffyho dva body málo

New York 1. mája (TASR) - Semifinálové série oboch konferencií zámorskej NHL pokračovali v noci na utorok dvoma zápasmi, v ktorých sa predstavili štyria slovenskí hok

New York 1. mája (TASR) - Semifinálové série oboch konferencií zámorskej NHL pokračovali v noci na utorok dvoma zápasmi, v ktorých sa predstavili štyria slovenskí hokejisti. V zápase Buffala na ľade Pittsburghu sa skvelo prezentoval hosťujúci Miroslav Šatan, ktorý bol na ľade pri troch góloch šablí a jeden z nich aj sám vsietil. Buffalo vyhralo 4:1 a upravilo stav série na 1:2. Z tria Slovákov v dresoch Los Angeles sa v domácom stretnutí s Coloradom gólom a asistenciou presadil iba Žigmund Pálffy. Jeho snaha však vyšla nazmar, lebo hostia sa víťazstvom 4:3 ujali vedenia v sérii.

PITTSBURGH - BUFFALO 1:4
(0:0, 1:1, 0:3)

Buffalu sa konečne podarilo v treťom stretnutí série nájsť recept na dovtedy exelentne chytajúceho mladíka v bránke tučniakov Johana Hedberga a po výhre 4:1 znížili stav série na 1:2. Zlom prišiel v 50. minúte stretnutia, keď Jason Wooley, ktorý strelil prvý gól v play off od finále Stanley Cupu 1999, prevzal perfektnú prihrávku od Gilmoura a prekonal Hedberga. Na počesť mladíka v bránke Penguins, ktorý pred "vytiahnutím" do prvého tímu Pens chytal v mužstve Manitoba Moose, mali mnohí fanúšikovia v hľadisku na hlavách losie parohy. Ani tie však nepomohli Hedbergovi pri treťom inkasovanom góle z hokejky slovenského hokejistu Miroslava Šatana, ktorý tri minúty po Wooleyovom víťaznom góle, pridal cennú poistku, keď sa zmocnil v útočnej tretine puku, obišiel Hedbergovu svätyňu a bekhendom nekompromisne zavesil. "Veľa sme toho nemenili. Snažili sme sa viac tlačiť smerom k bránke. Hedberg mal v minulom stretnutí niekoľko perfektných zákrokov, ale vedeli sme, že treba pokračovať v streľbe a pôjde to. S Philadelphiou sme vonku vyhrali dve stretnutia, a ak chceme i s Pittsburghom počítať s úspechom, musíme vyhrať druhý zápas i tu. Nechceme sa vracať domov so stavom 1:3," povedal Miroslav Šatan, ktorý bol na ľade pri troch góloch šablí a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. Slovenský krídelník je stále druhý v priebežnej tabuľke produktivity play off.

Tučniakom chýbalo duo zranených Čechov Jaromír Jágr a Josef Beránek, no začali dobre a Hašeka zachránila po ich tlaku niekoľkokrát i žŕďka. Mario Lemieux sa nepresadil a o absencii Jágra iba smutno skonštatoval: "Vždy je nepríjemné, keď mužstvo príde o najlepšieho hráča."

Góly: 26. Stevens (Ference, Laukkanen) - 34. Brown (Patrick, Varaďa), 50. Woolley (Gilmour, Afinogenov), 54. ŠATAN (Afinogenov, Wooley), 60. Patrick. Vylúčení: 9:8 na 2 min, Oliwa (PIT) 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:30. Brankári: Hedberg - Hašek. Rozhodcovia: Faucette, Shick - 17.148 divákov.

LOS ANGELES - COLORADO 3:4
(1:1, 0:1, 2:2)

Kráľom z Los Angeles sa prvé stretnutie v sérii s Coloradom na domácom ľade nevydarilo a po víťazstve 4:3 sa ujali lavíny v sérii vedenia 2:1 na zápasy. Skóre otvoril bývalý spoluhráč kráľov Rob Blake už v 5. minúte gólom po tvrdej strele, no naň ešte dokázal odpovedať v presilovke Luc Robitaille, keď mu asistoval i Slovák Žigmund Pálffy. V druhej časti hry sa strelecky prezentoval iba Švéd Peter Forsberg, ktorý tak naklonil misky váh na stranu denverského klubu. Potom v tretej časti hry v rozpätí troch minút padli tri góly, keď sa postupne presadil Milan Hejduk, Glen Murray (opäť v presilovke) a John Klemm. Klemmov gól sa ukázal ako rozhodujúci, pretože z tlaku v záverečnej minúte vyťažilo Los Angeles tretí gól z hokejky. Coloradu sa v prvej tretine zranil kapitán Joe Sakic, ktorý sa po strete s Jozefom Stümpelom a Jere Karalahtim pri mantineli, v ktorom si nepríjemne narazil rameno, do hry už počas zápasu nevrátil. "Je to frustrujúce, no nevyzerá to na nič vážne. Uvidíme, čo bude v stredu," povedal Sakic. Kapatiná lavín plne nahradili Milan Hejduk (1+2) a Alex Tanguay (0+2).

Do stretnutia už nastúpil i tretí Slovák v drese Los Angeles Ľubomír Višňovský, no body do tabuľky produktivity si, podobne ako Jozef Stümpel, nezapísal. Pálffy i Stümpel navyše inkasovali dva tresty za nedovolené bránenie resp. držanie.

Góly: 17. Robitaille (PÁLFFY, Schneider), 50. Murray (Smolinski, Robitaille), 60. PÁLFFY (Schneider, Smolinski) - 5. Blake (Nieminen), 31. Forsberg (Tanguay, Hejduk), 49. Hejduk (Forsberg), 51. Klemm (Tanguay, Hejduk). Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:21. Brankári: Potvin - Roy. Rozhodcovia: Gregson, McGeough - 18.478 divákov.