Partizánske nestačili na Zlín

SITA|8. nov 2008 o 21:43

8. kolo ženskej hádzanárskej WHIL (Women´s Handball International League).

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 8. kola ženskej hádzanárskej WHIL (Women´s Handball International League):

HK Slávia Partizánske - HC Zlín 18:24 (11:11)

Najviac gólov: Košíková 6, Hrmová 3/1 - Budajová 7/2, Ručková 6

Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Nagy a Novák (obaja SR), 350 divákov

V prvej časti hry sa v Partizánskom hrala vyrovnaná hádzaná, čo dokazuje aj polčasový stav 11:11. Po zmene strán však domáce hráčky začali produkovať technické chyby a zahadzovali šance. Medzi 48. až 58. min inkasovali šesť gólov a dali len jediný, čo rozhodlo o tom, že z víťazstva sa nakoniec radovali súperky z Česka.

ŠKP HK Banská Bystrica - HC Britterm Veselí nad Moravou 28:37 (18:17)

Najviac gólov: Oborilová 9, Lapinová 8/4 - Vinjatinská 10,Štěrbová 8/2, Handlová 7

Pok. hody: 8/6 - 2/2, vylúčené: 0 - 2, rozhodovali: Sabol a Daňo (obaja SR), 250 divákov

V zápase dvoch rôznych polčasov dokázali domáce hráčky držať s favorizovanými súperkami krok a po prvej tridsaťminútovke dokonca vyhrávali 18:17. Po zmene strán však ŠKP začalo strácať lopty, Veselí dokázalo chyby domácich využívať a skórovať z protiútokov. O víťazstve hostiek 37:28 rozhodla koncentrovanejšia hra a silnejšia lavička.