Dvojnásobný triumf Piaseckého v Ostrave

SITA|8. nov 2008 o 21:57

Slovenský reprezentant v športovej gymnastike Samuel Piasecký vybojoval dve celkové prvenstvá na Svetovom pohári (SP) elitnej kategórie v Ostrave.

OSTRAVA. Slovenský reprezentant v športovej gymnastike Samuel Piasecký vybojoval dve celkové prvenstvá na Svetovom pohári (SP) elitnej kategórie v Ostrave, čím dosiahol svoj najlepší výsledok v kariére v rámci SP.

Dvadsaťštyriročný člen Slávie UK Bratislava (nar. 31. 10. 1984) triumfoval v kvalitnej konkurencii v sobotňajšom večernom finále na bradlách i na hrazde. "Samo zacvičil perfektne a dokázal, že je vo výbornej forme. Pokiaľ ide o umiestnenie, v Ostrave je to jeho najúspešnejšie vystúpenie vo Svetovom pohári. Všetci máme zo Samových dvoch zlatých medailí veľkú radosť," uviedol pre agentúru SITA osobný Piaseckého tréner i kouč Slávie UK Bratislava Martin Zvalo.

V rámci Svetového pohára najvyššej A-kategórie okrem sobotňajších dvoch prvých miest v Česku obsadil Piasecký ešte ďalšie tri medailové priečky, vždy na bradlách: v júni v španielskej Barcelone i v októbri v škótskom Glasgowe skončil na 2. pozícii a na aprílovom "Turnaji majstrov" v nemeckom Cottbuse bol tretí. Koncom mája na SP v Moskve s názvom "Svetové hviezdy" ho klasifikovali na 4. priečke. Vo svojej najsilnejšej disciplíne - na bradlách - by nemal Piasecký chýbať ani na decembrovom finále Svetového pohára 2007/2008 v Madride (termín: 13. - 14. 12.).

Slovenskí gymnasti si na SP v Ostrave, kde sa prihlásilo spolu 103 pretekárov (78 mužov a 25 žien) z 27 krajín, vybojovali postupom z kvalifikácie medzi najlepšie okteto ešte ďalšie dve finálové účasti. Dvadsaťdeväťročný Andrej Neczli (Slávia UK Bratislava) obsadil v sobotu na bradlách 8. miesto a rovnako ôsma na tom istom náradí bola ešte v piatok večer vo finále 16-ročná gymnastka Interu Bratislava a olympionička z Pekingu Ivana Kováčová.