Hádzanárkam Michaloviec sa darí v Európe

Hádzanárky Iuventy Michalovce vyradili po dramatickom priebehu francúzske Le Havre. (Autor: SITA AP)
SITA|9. nov 2008 o 17:58

Hádzanárky Iuventy Michalovce postúpili do osemfinále Pohára víťazov pohárov.

LE HAVRE. Hádzanárky Iuventy Michalovce podľahli v nedeľňajšej odvete 3. kola Pohára víťazov pohárov (PVP), ktorá sa hrala vo francúzskom Gonfreville l´Orcher, domácemu tímu HAC Le Havre 22:25 (12:15). Keďže zverenky trénera Michala Lukačína zvíťazili pred týždňom na vlastnej palubovke o štyri góly (23:19), z postupu do osemfinálového 4. kola sa tešia práve hráčky slovenského kolektívu. Iuventa Michalovce spozná svojho ďalšieho protivníka už na utorkovom žrebe vo viedenskom sídle EHF.

HAC Le Havre (Fr.) - Iuventa Michalovce (SR) 25:22 (15:12) - prvý zápas 19:23, do osemfinále postúpila Iuventa Michalovce

Najviac gólov: Marzouková 7/2, Siodmiaková 5, Vanparysová-Torreesová 4 - Tobiášová 9/1, Kalaninová, Škľaruková a Hricíková po 3

Pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Horváth a Marton (obaja Maď.), 800 divákov

Michalovčanky začali dobre a počas celého prvého polčasu nedovolili domácim hráčkam vytvoriť si výraznejší náskok. Tesne pred koncom prvého polčasu sa zverenkám trénera Michala Lukačína podarilo vyrovnať na 12:12, do šatní však odchádzali s trojgólovým mankom.

Po zmene strán sa Francúzky rýchlo dostali do vedenia 17:13, ale v polovici druhej tridsaťminútovky Iuventa znížila na rozdiel jediného gólu (19:18). Následne však domáce hádzanárky šnúrou troch gólov Michalovčankám odskočili. Päť minút pred koncom stretnutia viedol celok Le Havre 22:20 a Slovenky si v samom závere zápasu už postup nenechali ujsť.

Michal Lukačín (tréner Iuventy): "Sme nesmierne šťastní, že sme vyradili vynikajúci tím z krajiny, ktorá v hádzanej patrí medzi absolútnu svetovú špičku. Z domáceho stretnutia sme si priviezli štvorgólový náskok, čím sme vystavili súpera pod neustály tlak mazať vlastné manko. Veľmi dobrým taktickým výkonom sme tento infarktový zápas priviedli do víťazného konca a svoje zverenkyne chcem zaň pochváliť.“

ŠKP Michalovce nenapodobnilo

Hádzanárky ŠKP Bratislava si nevybojovali postup do osemfinále Pohára EHF. Zverenky trénera Štefana Katušáka prehrali v nedeľňajšej odvete 3. kola s Issy les Moulineaux 26:27 (11:10), a keďže pre týždňom podľahli v prvom zápase na francúzskej palubovke 24:30, z účasti medzi 16 najlepšími tímami tejto európskej pohárovej súťaže sa tešil súper.

ŠKP Bratislava (SR) - Issy les Moulineaux (Fr.) 26:27 (11:10) - prvý zápas 24:30, do osemfinále postúpilo Issy

Zostava a góly ŠKP: Vaverková, Podhradská - Cicmanová 5, Štetáková 2, Z. Janšáková, H. Janšáková, M. Školková 6, Beňušková, Porubská 8/3, Madarová, Szöllösiová 3, Súkenníková 2, S. Kochanová-Farkašová, Bachratá

Najviac gólov za Issy: Pigniczká 5, Herbrechtová, Khouildiová, Zalewská po 4

Pok. hody: 3/3 - 1/1, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Majevski a Tereščenkov (obaja Biel.), 450 divákov

Domácim nevyšiel vstup do stretnutia. V útoku hrali až príliš ustráchane, našťastie ich však úspešnými zákrokmi podržala brankárka Vaverková, a tak po 10. min prehrávali iba 1:4. Bratislavčankám sa v 20. min podarilo vyrovnať na 5:5, prvýkrát sa dostali do vedenia po góle Porubskej v 26. min (8:7). Hráčky ŠKP vyhrávali v prvom polčase najvyššie 10:8, na polčasovú prestávku odchádzali za priaznivého stavu 11:10. Po zmene strán mal odvetný zápas vyrovnaný priebeh, družstvá sa striedali vo vedení - najskôr bolo skóre v prospech Issy (15:13), potom zase pre domáce (21:19). Skúsenejšie Francúzky rozhodli o svojom triumfe v záverečných dvoch minútach, keď sa dvakrát strelecky presadila Mbangová, z družstva ŠKP následne znížila Súkenníková na konečných 26:27.