Vo finále Grand Prix v Inchebe exhibícia Kapranovovej

SITA|9. nov 2008 o 20:27

Exhibíciou Oľgy Kapranovovej sa skončilo finále s jednotlivými náčiniami posledného ôsmeho podujatia Grand Prix 2008 v modernej gymnastike, ktoré v nedeľu hostila bratislavská Incheba v rámci jubilejného 20. ročníka Dunajského pohára.

BRATISLAVA. Ruská reprezentantka zvíťazila vo finále so švihadlom, stuhou a kužeľmi a prvenstvo jej uniklo jedine v obruči, keď jej úplne na konci zostavy spadlo náčinie. Vďaka tomu si víťazstvo v tejto disciplíne pripísala jej krajanka Vera Sesinová.

Slovenská reprezentantka Petra Máčalová sa predstavila v nedeľu vo finále so všetkými štyrmi náčiniami a pripísala si svoje prvé body do hodnotenia Grand Prix. Najúspešnejšia bola v obruči a so stuhou, kde obsadila 8. miesto.

Z celkových víťazstiev v Grand Prix sa napokon vo všetkých štyroch náčiniach radovala Izraelčanka Irina Risenzonová. Tá síce podľa bodov zvíťazila len v cvičeniach so švihadlom a kužeľmi, no keďže ako jediná pretekárka zo štartového poľa nevynechala viac ako dve podujatia (nechýbala dokonca ani na jednom), iba ona sa mohla stať víťazkou GP.

Výsledky cvičení s jednotlivými náčiniami - finále:

Švihadlo: 1. Oľga Kapranovová (Rus.) 18,100 bodu, ... 9. Petra Máčalová (SR) 14,500

Obruč: 1. Vera Sesinová (Rus.) 18,275, ... 8. Petra Máčalová (SR) 15,025

Kužele: 1. Oľga Kapranovová (Rus.) 18,800, ... 9. Petra Máčalová (SR) 13,450

Stuha: 1. Oľga Kapranovová (Rus.) 18,350, ... 8. Petra Máčalová (SR) 14,650.