Slovenskí karatisti skončili bez medailí

SITA|13. nov 2008 o 13:57

Na 19. majstrovstvách sveta v karate (WKF), ktoré sa vo štvrtok začali v japonskej metropole Tokiu, skončili reprezentanti Slovenska v súťažiach družstiev pred medailovými ...

TOKIO. Na 19. majstrovstvách sveta v karate (WKF), ktoré sa vo štvrtok začali v japonskej metropole Tokiu, skončili reprezentanti Slovenska v súťažiach družstiev pred medailovými bránami.

V súbornom cvičení kata prehrali ženy SR v zložení Barbora Bosnyaková, Katarína Liptáková, Erika Hrušecká v 1. kole s Japonkami 1:4, ale keďže domáce karatistky postúpili až do finále, potiahli Slovenky do repasáže. V nej však slovenské katistky opäť neuspeli, podľahli Chorvátsku 2:3 a po najtesnejšej prehre prišli o možnosť bojovať o bronz.

Družstvo žien SR v športovom zápase kumite malo v 1. kole voľný žreb, potom si v športovej hale Nippon Budokan Stadium poradilo s Malajziou 2:0 (svoje duely vyhrali Viktória Semaníková a Eva Tulejová-Medveďová, na tretí súboj tak už Lucia Povalačová nenastúpila), ale v 3. kole podľahlo Maďarsku 1:2 (Monika Višňovská zvíťazila, Semaníková a Tulejová-Medveďová prehrali). Maďarky následne v eliminácii neuspeli s Taliankami a tým "vyradili" slovenské reprezentantky z možnosti ďalej bojovať o medailové umiestnenie.

Slovenské mužské družstvo v kumite začalo svoju púť na MS v Tokiu úspešne, keď v úvodnom kole bez problémov zdolalo Kolumbiu 3:0 (svoje duely vyhrali Filip Prešinský, Klaudio Farmadín a Andrej Harničár, zostávajúce duo Viktor Viskup a Peter Macko už nemuselo za rozhodnutého stavu nastúpiť). V 2. kole čaká na Slovákov v piatok družstvo Anglicka, v prípade úspechu v 3. kole víťaz duelu Francúzsko - Kazachstan. Okrem vyvrcholenia kumite družstiev mužov sa v piatkový druhý deň svetového šampionátu zapoja do aktívneho diania na tatami zo slovenských karatistov v kata jednotlivcov aj Miroslav Slížik (jeho súperom v 1. kole bude Nemec Gissler) a Kristína Grmanová (na úvod nastúpi proti Japonke Wakabajašiovej).

Na tohtoročných MS v karate v Tokiu sa oficiálne prezentovalo 888 pretekárov z 98 krajín.