Zo Slovákov bol najlepší Bátory, skončil 21.

TASR|15. nov 2008 o 16:44

Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Ivan Bátory obsadil v sobotňajších pretekoch FIS-kategórie na 15 km klasickou technikou ...

MUONIO. Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Ivan Bátory obsadil v sobotňajších pretekoch FIS-kategórie na 15 km klasickou technikou vo fínskom Muonio 21. priečku. Za víťazným Nemcom Tobiasom Angererom zaostal o 1:05 min.

V generálke pred budúcotýždňovým štartom nového ročníka Svetového pohára súťažilo za severným polárnym kruhom až 240 bežcov, ďalší dvaja Slováci sa do prvej stovky nezmestili - Michal Malák skončil 128. (+2:48 min) a Peter Mlynár 155. (+3:23 min). Štvrtý Slovák z výpravy Martin Bajčičák si pred sezónou formu otestuje až v nedeľňajších pretekoch voľnou technikou.

Sobotňajšie preteky sa bežali za mrazivého počasia. Ráno o ôsmej bolo ešte v dejisku mínus 20 stupňov, do štartu sa oteplilo na mínus osem. "Trať bola rýchla a aj keď nie ľahká, vo Svetovom pohári sú ešte náročnejšie profily s viac kopcami. Prakticky sa tu zišlo 80 percent bežcov zo SP, chýbali iba Nóri a Švédi," povedal po pretekoch pre TASR Bátory.

Výsledky pretekoch na 15 km klasicky: 1. Tobias Angerer (Nem.) 32:48,4 min, 2. Aivar Rehemää (Est.) +11,08 s, 3. Axel Teichmann (Nem.) +12,44, 4. Pietro Piller Cotrer (Tal.) +13,46, 5. Jens Filbrich (Nem.) +13,64, 6. Andrus Veerpalu (Est.) +20,87, 7. Lukáš Bauer (ČR) +22,23,..., 21. Ivan Bátory +1:05,51 min, 128. Michal Malák, 155. Peter Mlynár (všetci SR)

Domov»Zimné športy»Zo Slovákov bol najlepší Bátory, skončil 21.