Víťazom Švéd Hellner, Slováci bez bodu

SITA|22. nov 2008 o 14:09

Prvým víťazom pretekov 28. ročníka Svetového pohára v behu na lyžiach sa vo švédskom Gällivare prekvapujúco stal Švajčiar Marcus Hellner.

GÄLLIVARE. Prvým víťazom pretekov 28. ročníka Svetového pohára v behu na lyžiach sa vo švédskom Gällivare prekvapujúco stal Švéd Marcus Hellner, ktorý 15 km voľnou technikou zvládol za 32:35,2 min. Dal si tak predčasný darček k svojim utorkovým 23. narodeninám. Je to pre neho nielen premiérové víťazstvo v pretekoch o krištáľový glóbus, ale vôbec prvé umiestnenie na stupňoch víťazov v individuálnych pretekoch v kariére. Doteraz bol iba dvakrát v desiatke najlepších. Druhý skončil skúsený Talian Pietro Piller Cottrer, ktorý za ním zaostal o 1,4 s. Bronzová pozícia patrila v cieli Nórovi Petterovi Northugovi, ktorý mal o 6,9 s horší čas.

Ani jeden z trojice slovenských reprezentantov v 89-člennom štartovom poli sa v mimoriadne vyrovnaných pretekoch do bodovanej tridsiatky nedostal. Najbližšie k tomu mal Martin Bajčičák, ktorý skončil tridsiatydruhý, za poslednou bodovanou 30. pozíciou zaostal o 1,8 s. Ivan Bátory obsadil 51. miesto, Michala Maláka klasifikovali na 59. priečke.

Výsledky - sobota:

Muži - 15 km voľnou technikou: 1. Marcus Hellner (Švéd.) 32:35,2 min, 2. Pietro Piller Cottrer (Tal.) +1,4 s, 3. Petter Northug (Nór.) +6,9, ... 32. Martin Bajčičák +1:01,1 min, 51. Ivan Bátory +1:34,9, 59. Michal Malák (všetci SR) +1:46,1.