Víťazstvo a postup Kodane, Prešov do PVP

SITA|22. nov 2008 o 17:45

Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli v sobotňajšom zápase 6. kola základnej D-skupiny Ligy majstrov.

KODAŇ/FREDERIKSBERG. Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli v sobotňajšom zápase 6. kola základnej D-skupiny Ligy majstrov mužov 2008/2009 a v dánskom Frederiksbergu podľahli domácemu favorizovanému tímu FCK Handbold A/S 29:33 (12:14).

Prešovčania tak v konečnej tabuľke obsadia so ziskom 4 bodov za dve víťazstvá nad Belehradom 3. priečku zaručujúcu účasť v osemfinálovom 4. kole PVP. Zverenci trénera Rastislava Trtíka mali pred stretnutím s Kodančanmi šancu na postup do hlavnej skupinovej fázy LM, museli však vyhrať, ale napokon idú v prestížnej súťaži z D-skupiny ďalej severania spolu s víťazným bundesligistom HSV Hamburg. Slovenský šampión spozná meno svojho ďalšieho pohárového súpera už najbližší utorok (25. 11.), keď je vo Viedni na programe žreb európskych súťaží.

Výsledok - sobota - Liga majstrov v hádzanej mužov 2008/2009 - D-skupina - 6. kolo:

FCK Handbold A/S (Dán.) - Tatran Prešov 33:29 (14:12)

Domáci nenechali v úvode nič na náhodu a rýchlo sa ujali vedenia 5:1. To si udržiavali aj v ďalšom priebehu, v 16. min vyhrávali ešte 8:5, ale potom prišli aj chvíle Prešovčanov, ktorí znížili na 8:9. Kodančania vzápätí zvýšili na 11:8, no o chvíľu bolo po troch góloch hráčov slovenského šampióna vyrovnané 11:11. Dáni napokon išli do kabín na polčasovú prestávku s dvojgólovým náskokom 14:12. Vyrovnaná partia sa na palubovke odohrávala aj po zmene strán. Po štvrťhodine hry druhého dejstva boli domáci len o krok vpred (23:22), desať minút pred koncom vyhrávali o dva góly (25:23). Prešovčanom sa v zostávajúcom čase vývoj skóre už nepodarilo otočiť, hoci v 55. min prehrávali len 28:29. V závere si finalista Pohára EHF z uplynulej sezóny ustrážil víťazstvo (33:29) a zároveň aj postup do ďalších bojov v LM z 2. miesta v D-skupine.

Duel HSV Hamburg (Nem.) - RK Crvena zvezda Belehrad (Srb.) je na programe v nedeľu 23. 11. o 15.45 h.

Tabuľka:

1. Hamburg 5 5 168:126 10
2. Kodaň 6 4 2 196:171 8

-----------------------------------

3. Prešov 6 2 4 165:183 4
4. Belehrad 5 5 119:168

Doterajšie výsledky: Hamburg - Prešov 32:20, Belehrad - Kodaň 25:34, Prešov - Belehrad 27:23, Kodaň - Hamburg 31:34, Belehrad - Hamburg 22:38, Prešov - Kodaň 32:33, Hamburg - Kodaň 29:27, Belehrad - Prešov 27:31, Kodaň - Belehrad 38:22, Prešov - Hamburg 26:35