Premiéra Filla, senzačný Janka, Babušiak 69.

Talian Peter Fill sa stal prekvapujúcim víťazom sobotňajšieho úvodného zjazdu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v kanadskom Lake Louise.

LAKE LOUIS.

Dvadsaťšesťročný Tirolčan naplno využil na premiérové víťazstvo vo Svetovom pohári meniace sa svetelné podmienky na trati, keďže štartoval s číslom jeden. Senzáciou však bola jazda Švajčiara Carla Janka, ktorý sa na trať spustil ako deviaty od konca so štartovým číslom 65 v čase, keď už boli lepšie podmienky, a napokon skončil ako druhý.

Za Fillom zaostal o 8 stotín sekundy. Tretí skončil s odstupom 16 stotín sekundy Švéd Hans Olsson. Zhoršujúce sa podmienky na trati od štartového čísla štrnásť znemožnili favoritom bojovať o lepšie pozície. Bode Miller, Didier Cuche či Michael Walchhofer skončili v poli zdolaných. Juhotirolčan Peter Fill bol doteraz v rýchlostných disciplínach Svetového pohára sedemkrát na stupňoch najlepších, nikdy však neskončil na najvyššom. "Niekedy človek potrebuje aj šťastie. Dnes som ho mal, ale z mojej strany to bol dobrý výkon," poznamenal po pretekoch Fill. Slovák Jaroslav Babušiak skončil v zjazde na 69. mieste, za víťazom zaostal o 4,88 s.

V hodnotení Svetového pohára sa na prvé miesto posunul Daniel Albrecht. Švajčiar skončil v sobotu jedenásty a o dva body sa dostal pred Francúza Jeana-Baptista Granga. Tretí je zatiaľ v hodnotení bojov o veľký glóbus Carlo Janka.

Výsledky - zjazd SP v zjazdovom lyžovaní v Lake Louise:

Zjazd: 1. Peter Fill (Tal.) 1:47,40, 2. Carlo Janka (Švajč.) +0,08, 3. Hans Olsson (Švéd.) +0,16, 4. Georg Streitberger +0,21, 5. Klaus Kröll (obaja Rak.) +0,21, 6. Christof Innerhofer (Tal.) +0,29, 7. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,30, 8. Didier Defago (Švajč.) +0,43, 9. T.J. Lanning (USA) +0,44, 10. Erik Guay (Kan.) +0,55, … 69. Jaroslav Babušiak (SR) +4,88

Poradie SP po troch pretekoch: 1. Daniel Albrecht (Švajč.) 124, 2. Jean-Baptiste Grange (Fr.) 122, 3. Carlo Janka (Švajč.) 109, 4. Bode Miller (USA) 106, 5. Peter Fill (Tal.) 100, 6. Didier Cuche (Švajč.) 80, 7. Ted Ligety (USA) 69, 8. Mario Matt (Rak.) 63, 9. Hans Olsson (Švéd.) 60, 10. Aksel Lund Svindal (Nór.) 56

Poradie SP v zjazde: 1. Peter Fill (Tal.) 100, 2. Carlo Janka (Švajč.) 80, 3. Hans Olsson (Švéd.) 60, 4. Georg Streitberger 50, 5. Klaus Kröll (obaja Rak.) 45, 6. Christof Innerhofer (Tal.) 40, 7. Aksel Lund Svindal (Nór.) 36, 8. Didier Defago (Švajč.) 32, 9. T.J. Lanning (USA) 29, 10. Erik Guay (Kan.) 26