Odov víťazný návrat

SITA|30. nov 2008 o 12:30

Triumfom domáceho pretekára Nobunariho Odu sa skončila súťaž mužov na šiestom podujatí seriálu ISU Grand Prix v krasokorčuľovaní - NHK Trophy v Tokiu.

TOKIO.

Druhé miesto obsadil Johnny Weir z USA, tretie Francúz Yannick Ponsero. Jubilejný tridsiaty ročník NHK Trophy, ktorá bola posledným podujatím pred finále série ISU Grand Prix od 10. do 14. decembra v kórejskom meste Gojang, bola v japonskej réžii. Domáci vyhrali oba sólové súťaže.

Oda slávil pred 8500 divákmi víťazný návrat po ročnej prestávke. Za víťazstvo zinkasoval finančnú prémiu 18-tisíc dolárov. "Chcel som vedieť na čom vlastne som. Dnes mi ešte nevyšiel štvoritý skok, ale verím, že na ďalšej súťaži to bude už iné," povedal dvadsaťjedenročný Oda.

Výsledky - NHK Trophy v krasokorčuľovaní v Tokiu:

Muži: 1. Nobunari Oda (Jap.) 236,18 b, 2. Johnny Weir (USA) 224,42, 3. Yannick Ponsero (Fr.) 217,24