Premiérový triumf Koivurantu

Fínski kombinátori naplno využili domáce prostredie a obsadili dva z troch stupňov pre víťazov v nedeľňajších druhých pretekoch Svetového pohára v severskej kombinácii.

KUUSAMO. Fínski kombinátori naplno využili domáce prostredie a obsadili dva z troch stupňov pre víťazov v nedeľňajších druhých pretekoch Svetového pohára v severskej kombinácii v Kuusame.

V pretekoch Gundersenovou metódou, ktoré pozostávali z jedného skoku na mostíku HS-142 a behu na 10 km, sa presadil Anssi Koivuranta pred Jannem Ryynänenom, tretí skončil víťaz skokanskej časti Daito Takahaši z Japonska.

Koivuranta sa po víťazstve dostal na čelo hodnotenia Svetového pohára, rovnako ako druhý Rynnänen má na svojom konte 160 bodov. Tretí je obhajca prvenstva Ronny Ackermann z Nemecka, ktorý po sobotňajšom víťazstve skončil v nedeľu na 12. priečke.

Koivuranta dosiahol v Kuusame prvé víťazstvo v SP v kariére. Po skokoch bol minuloročný juniorský majster sveta tretí, už na treťom kilometri sa 20-ročný Fín dostal do čela a do cieľa dobehol s pohodlným 48-sekundovým náskokom pred Ryynänom.

Výsledky - preteky Svetového pohára v severskej kombinácii v Kuusame - nedeľa:

Preteky Gundersenovou metódou (skok na mostíku HS-142, beh na 10 km): 1. Anssi Koivuranta 27:33,2 min, 2. Janne Ryynänen (obaja Fín.) +48,6, 3. Daito Takahaši (Jap.) +1:01,3, 4. Magnus Moan (Nór.) +1:18,6, 5. Tino Edelmann (Nem.) +1:20,3, 6. Wilhelm Denifl (Rak.) +1:34,8, 7. Jason Lamy Chappuis (Fr.) +1:43,9, 8. Jaakko Tallus (Fín.) +1:55,2, 9. Norihito Kobajaši (Jap.) +1:58,6, 10. Tomáš Slavík (ČR) 1:59,6

Poradie SP (po 2 z 24 pretekov): 1. Anssi Koivuranta 160, 2. Janne Ryynänen (obaja Fín.) 160, 3. Ronny Ackermann (Nem.) 122, 4. Daito Takahaši (Jap.) 96, 5. Wilhelm Denifl (Rak.) 80, 6. Pavel Churavý (ČR) 64, 7. Tino Edelmann (Nem.) 63, 8. Magnus Moan (Nór.) a Christoph Bieler (Rak.) po 56, 10. Eric Frenzel (Nem) 45