Slovenky nebodovali

Sportnet|5. dec 2008 o 00:00

ÖSTERSUND. Víťazkou úvodných ženských pretekov sezóny Svetového pohára v biatlone, vytrvalostných pretekov na 15 km, sa stala domáca reprezentantka Helena Jonssonová. Pre 24-ročnú biatlonistku to bol iba druhý triumf v kariére. Všetky štyri strelecké polo

žky absolvovala bez trestnej minúty. Obhajkyňa minuloročného prvenstva v seriáli SP Magdalena Neunerová skončila štvrtá.

Slovenkám sa preteky nevydarili. V 101-člennom štartovom poli obsadila najlepšia z nich Ľubomíra Kalinová až 54. miesto.

Vytrvalostné preteky žien v Östersunde (15 km): 1. H. Jonssonová (Švéd.) 45:05,1 (0), 2. Wilhelmová (Nem.) +39,7 (1), 3. Jurjevová (Rus.) +1:10,3 (1), 4. Neunerová (Nem.) +1:15,4 (1), 5. Chvostenková (Ukr.) +1:33,7 (0), 6. Liou Sian-jing (Čína) +1:54,9 (1),... 54. Kalinová +7:16,0 (4), 64. Halinárová (obe SR) +8:30,5 (5).