Súhrn výsledkov 9. kola slovensko-českej ligy hádzanárok

SITA|6. dec 2008 o 19:59

Súhrn výsledkov stretnutí 9. kola slovensko-českej ligy hádzanárok WHIL:

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 9. kola spoločnej česko-slovenskej ženskej hádzanárskej WHIL (Women´s Handball International League):

ŠKP Bratislava - Slovan Duslo Šaľa 33:28 (19:16)
Najviac gólov: Beňušková 9/2, Janšáková 6/1, Kochanová 6 - Čamajová 7/4, Popluhárová 6, Martanovičová 5
Pok. hody: 7/5 - 4/4, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 350 divákov
V prvom polčase sa domáce ťažšie rozbiehali, v druhom však zlepšili obranu a zrýchlili protiútok, čo bolo v šlágri kola rozhodujúce.

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 27:17 (12:8)
Najviac gólov: Horňáková a Tobiašová po 6, Dittelová 4 - Zajíčková 5/1, Blažeková 4, Kalmárová 3/1
Pok. hody: 1/0 - 2/2, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Barborík a Rondoš (obaja SR), 900 divákov
V súboji lídra tabuľky s posledným celkom to bolo spočiatku prekvapujúco vyrovnané a v tomto duchu sa niesol celý prvý polčas. Domácim vyšiel lepšie nástup do druhého dejstva, keď prvých 10 minút vyhrali 6:1 a získali rozhodujúci náskok.

HC Zlín - Casta Sokol Písek 28:25 (12:10)
Najviac gólov: Budayová 8, Jalůvková 7, Nevrlá a Růčková po 5 - Borovská 10/2, Vrabcová 4, Martenková 3
Pok. hody: 0 - 4/2, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Bauer a Tvrdoň (obaja ČR), 300 divákov
Počas celého stretnutia tímov z konca tabuľky WHIL viedli domáce hráčky. Duel poznačilo veľké množstvo technických chýb a o triumfe Zlína rozhodol výborný výkon domácej brankárky Zuzany Mahďákovej.

HC Britterm Veselí nad Moravou - TJ Házená Jindřichov Hradec 24:20 (13:7)
Najviac gólov: Handlová 6/4, Štěrbová 5 - Martínková 7/3, Matoušková 4/1, Kohoutová 6
Pok. hody: 7/6 - 7/4, vylúčené: 5 - 7, ČK: Pilařová za tri vylúčenia - Martínková za umyselný faul, rozhodovali: Skružný a Kavulič (obaja ČR), 250 divákov
V priemernom stretnutí boli domáce lepšie, keď počas celého stretnutia viedli a zaslúžene zvíťazili.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Súhrn výsledkov 9. kola slovensko-českej ligy hádzanárok