Krasokorčuľovanie v Třinci: Premiérové tituly Reitmayerovcov

SITA|6. dec 2008 o 21:56

Ivana Reitmayerová potvrdila dobrú formu z posledného obdobia a stala sa prvýkrát v kariére seniorskou majsterkou Slovenska v krasokorčuľovaní. Na spoločnom česko-slovensko-poľskom ...

TŘINEC 6. decembra (SITA) - Ivana Reitmayerová potvrdila dobrú formu z posledného obdobia a stala sa prvýkrát v kariére seniorskou majsterkou Slovenska v krasokorčuľovaní.

Na spoločnom česko-slovensko-poľskom šampionáte v Třinci využila 16-ročná rodáčka z Košíc zaváhanie Češky Nelly Simaovej a stala sa absolútnou víťazkou súťaže sólistiek.

Za svojím osobným maximom z nedávneho Nepelovho memoriálu v Bratislave (128,68 b.) síce členka ŠKP Bratislava zaostala o viac ako štyri body, ale predviedla solídne jazdy. Po krátkom programe bola Reitmayerová druhá za exotickou Češkou Simaovou, vo voľnej jazde ju však predstihla. Výborne zajazdila aj ďalšia členka ŠKP Alexandra Kunová, ktorá obsadila v absolútnom hodnotení 3. miesto. Obhajkyňa slovenského titulu Jacqueline Belenyesiová neštartovala. Reitmayerová by sa ako majsterka Slovenska mala predstaviť aj na januárových majstrovstvách Európy v Helsinkách.

Reitmayerovej brat Peter vyhral slovenský šampionát mužov. Pri neúčasti slovenskej jednotky Igora Macyuru, ktorý uprednostnil prípravu v USA na európsky šampionát, síce v krátkom programe prehral s Tarasom Rajecom, vo voľnej jazde však už bol suverénny a tešil sa zo svojho prvého seniorského titulu. V absolútnom poradí spoločného šampionátu skončil Reitmayer piaty. V Třinci absentoval aj úradujúci majster Európy Tomáš Verner a aj česká dvojka Michal Březina, takže súťaž vyhral Pavel Kaška.

V športových dvojiciach i v tancoch bolo v štartovej listine len po jednom slovenskom páre. Bratislavčania Gabriela Čermanová - Martin Hanulák skončili v absolútnom poradí športových dvojíc na 5. mieste, v tancoch Nikola Višňová a Lukáš Csolley o jednu priečku vyššie.