Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
VÝSLEDKY PRETEKOV MUŽOV NA 4X10 KM A ŽIEN NA 4X5 KM V RÁMCI SVETOVÉHO POHÁRA V BEHU NA LYŽIACH VO FRANCÚZSKOM STREDISKU LA CLUSAZ

Beh na lyžiach: V La Clusaz víťazstvá Nórov a Fínok

V nedeľňajších pretekoch štafiet mužov na 4x10 km v rámci tretieho podujatia Svetového pohára 2008/2009 v behu na lyžiach vo francúzskom stredisku La Clusaz triumfovalo ...

LA CLUSAZ. V nedeľňajších pretekoch štafiet mužov na 4x10 km v rámci tretieho podujatia Svetového pohára 2008/2009 v behu na lyžiach vo francúzskom stredisku La Clusaz triumfovalo nórske kvarteto. V dramatickom závere ukázal najviac prehľadu i síl finišman Petter Northug, ktorý v súboji trojčlennej skupinky zdolal o 2,2 s Švéda Marcusa Hellnera.

Tretí skončili domáci Francúzi, ktorí za Nórmi zaostali o 6,6 sekundy. Ďalšie štafety klasifikovali s viac ako minútovým odstupom za Nórmi. Víťazi si pripísali druhý tohtosezónny úspech: vo švédskom Gällivare 22-ročný Northug rovnako v záverečnom finiši zdolal o rok staršieho Hellnera. Zo šestnástich štvorčlenných tímov nedokončilo preteky iba kanadské kvarteto. Slovenská štafeta neštartovala.

V kategórii žien na trati 4x5 km v nedeľu v La Clusaz zvíťazila fínska štafeta v zložení Pirjo Muranenová, Virpi Kuitunenová, Riitta-Liisa Roponenová a Aino Kaisa Saarinenová Zástupkyne krajiny "tisíc jazier" dominovali od prvej odovzdávky. Dovtedy bola na čele Poľka Justyna Kowalczyková. Aj ďalšie miesta na stupni pre víťazky obsadili severanky: druhé skončili Švédky a tretie Nórky. Talianky figurujúce priebežne prevažne na druhom mieste obsadili napokon až 5. priečku. Ani v tomto prípade nemalo Slovensko zastúpenie.

Výsledky:

Muži - štafeta 4x10 km: 1. Nórsko (Tor Arne Hetland, Martin Sundby Johnsrud, Tord Asle Gjerdalen, Petter Northug) 1:39:01,0 h, 2. Švédsko (Daniel Rickardsson, Johan Olsson, Anders Södergren, Marcus Hellner) +2,2 s, 3. Francúzsko (Jean Marc Gaillard, Vincent Vittoz, Maurice Manificat, Emmanuel Jonnier) +6,6, 4. Taliansko +1:01,4 min, 5. Fínsko +1:25,9, 6. Česko +1:33,6.

Ženy - štafeta 4x5 km: 1. Fínsko (Pirjo Muranenová, Virpi Kuitunenová, Riitta-Liisa Roponenová, Aino Kaisa Saarinenová) 1:00:46,3 h, 2. Švédsko (Lina Andressonová, Sara Lindborgová, Anna Haagová, Charlotte Kallová) +33,4 s, 3. Nórsko (Kristin Mürer Stemlandová, Therese Johaugová, Betty-Ann Bjerkreim Nilsenová, Kristin Störmer Steirová) +34,5, 4. Rusko I. +46,7, 5. Taliansko +1:05,5 min, 6. Rusko II. +2,24,2.