Babušiak bodoval

Sportnet|13. dec 2008 o 00:00

Slovenský zjazdár Jaroslav Babušiak dosiahol vo včerajšej superkombinácii životný úspech. Za devätnáste miesto získal dvanásť bodov do svetového pohára.

VAL D ISERE. Úvodnú superkombináciu novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov vyhral včera vo francúzskom Val ď Isere Rakúšan Benjamin Raich. V súčte super G a jednej slalomovej jazdy dosiahol skúsený Rakúšan najrýchlejší čas 2:02,48. Druhého v poradí Francúza Jeana-Baptista Grangea zdolal o 34 stotín sekundy. Tretie miesto obsadil Rakúšan Marcel Hirscher (+0,69).

V rozpätí šiestich dní si 30-ročný Raich pripísal druhý triumf vo Svetovom pohári a celkovo 32. v kariére. V nedeľu v americkom Beaver Creeku zvíťazil v obrovskom slalome, keď najtesnejším rozdielom zdolal Američana Teda Ligetyho.

Jediný Slovák v štartovom poli Jaroslav Babušiak (na snímke SITA) sa medzi kombinátormi nestratil a po prvý raz v kariére sa dostal do bodovanej tridsiatky Svetového pohára. Dvadsaťštyriročný pretekár Ski Jasná Nízke Tatry obsadil celkové 19. miesto a do hodnotenia SP si pripísal prvých 12 bodov.

V priebežnom poradí Svetového pohára patrí líderská pozícia Nórovi Akselovi Lundovi Svindalovi. Druhý Raich za ním zaostáva o 52 bodov. Babušiak je s 12 bodmi na 77. priečke.

Superkombinácia mužov vo Val ď Isere (Fr.) super G + slalom: 1. Raich (Rak.) 2:02,48 (1:11,41 + 51,07), 2. Grange (Fr.) +0,34, 3. Hirscher (Rak.) +0,69, 4. Larsson (Švéd.) +0,71, 5. Silvan Zurbriggen (Švajč.) +0,72, 6. Viletta (Švajč.) +1,03,...19. Babušiak (SR) +7,14.

Celkové poradie v SP (po 8 súťažiach): 1. Svindal 346, 2. Raich 293, 3. Maier (Rak.) 216, 4. Defago (Švajč.) 198, 5. Cuche (Švajč.) 196, 6. Ligety (USA) 189. Kombinácia (1): 1. Raich 100, 2. Grange 80, 3. Hirscher 60...19. Babušiak 12.7