Florschützov prvý triumf v kariére

SITA|13. dec 2008 o 13:51

Nemeckí reprezentanti Thomas Florschütz a Marc Kühne zvíťazili v sobotňajších pretekoch 3. kola Svetového pohára dvojbobov v rakúskom Iglse.

IGLS. Nemeckí reprezentanti Thomas Florschütz a Marc Kühne zvíťazili v sobotňajších pretekoch 3. kola Svetového pohára dvojbobov v rakúskom Iglse, keď v jednotlivých súťažných jazdách zaznamenali prvý a druhý najlepší výkon. Pre Florschütza to bolo v tejto disciplíne vôbec prvé víťazstvo v kariére na podujatí tohto rangu. O osem stotín pomalší čas ako švajčiarske duo dosiahli Švajčiari Beat Hefti a Thomas Lamparter. Tretí skončili Američania Steven Holcomb s Justinom Olsenom (+0,13). Keďže až 4. priečka patrila favorizovanej nemeckej posádke André Lange - Martin Putze, pred obhajcu celkových prvenstiev v SP dvojbobov a štvorbobov Langeho sa v hodnotení seriálu dostal opäť Hefti, ktorý má náskok 8 bodov. Slováci vo Svetovom pohári neštartujú.

Výsledky - Svetový pohár - 3. kolo - Igls (Rak.) - sobota:

dvojboby: 1. Thomas Florschütz, Marc Kühne (Nem.) 1:44,62 min, 2. Beat Hefti, Thomas Lamparter (Švajč.) 1:44,70, 3. Steven Holcomb, Justin Olsen (USA) 1:44,75, 4. André Lange, Martin Putze (Nem.) 1:44,79

Poradie Svetového pohára 2008/2009 po 3. kole:

dvojboby: 1. Beat Hefti (Švajč.) 635 bodov, 2. André Lange (Nem.) 627, 3. Matthias Höpfner (Nem.) 568