Hüfnerová desiaty triumf v rade nepridala

SITA|14. dec 2008 o 12:02

Nemecké reprezentantky ovládli nedeľňajšie preteky žien v rámci 3. kola Svetového pohára sánkarok 2008/2009 na domácej dráhe vo Winterbergu, keď obsadili prvé štyri priečky.

WINTERBERG.

Najrýchlejšia bola Natalie Geisenbergerová, ktorá sa v prvej jazde postarala o nový traťový rekord a v druhej tiež nenašla premožiteľku. Svojím prvým triumfom na pretekoch tohto rangu v kariére prekazila krajanke Tatjane Hüfnerovej šancu na desiate víťazstvo v rade. Víťazka úvodných dvoch podujatí ročníka a obhajkyňa celkového prvenstva v SP skončila druhá (+0,096), tretia pozícia patrila Anke Wischnewskej (+0,261).

Nemky predĺžili svoju vyše jedenásťročnú šnúru víťazstiev v súťažiach SP už na 84 za sebou. Slovenská reprezentantka Jana Šišajová obsadila v nedeľňajších pretekoch 24. miesto. Hüfnerová (pri 27 štartoch v SP bola 12-krát prvá, 6-krát druhá a 2-krát tretia) je suverénne na čele hodnotenia SP so ziskom 285 bodov. Šišajová so 49 bodmi klesla na 22. priečku,

Veronika Sabolová, ktorá vo Winterbergu nepostúpila z kvalifikácie, si s 38 bodmi pohoršila v celkovej klasifikácii na 27. pozíciu.

Výsledky - Svetový pohár - 3. kolo - Winterberg (Nem.) - nedeľa:

ženy: 1. Natalie Geisenbergerová 1:52,633 min, 2. Tatjana Hüfnerová 1:52,729, 3. Anke Wischnewská 1:52,894, 4. Corinna Martiniová (všetky Nem.) 1:52,918, 5. Natalia Jakušenková (Ukr.) 1:52,941, 6. Nina Reithmayerová (Rak.) 1:53,151,...24. Jana Šišajová (SR) 1:57,814

Poradie Svetového pohára 2008/2009 po 3. kole:

ženy: 1. Tatjana Hüfnerová (Nem.) 285 bodov, 2. Natalie Geisenbergerová (Nem.) 245, 3. Anke Wischnewská (Nem.) 210, 4. Natalia Jakušenková (Ukr.) 182, 5. Nina Reithmayerová (Rak.) 155, 6. Erin Hamlinová (USA) 136,...24. Jana Šišajová 49, 27. Veronika Sabolová (obe SR) 38