Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Košice porazili ŠKP Bratislava

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 17. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2008/2009.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov víkendových zápasov 17. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2008/2009:

SOBOTA:

MHC Edymax Bardejov - HK 47 Trnava 34:24 (18:12)

Najviac gólov: Cibere 8, Styrančák 7, Židišin 6 - P. Stachovič 10, Oros 4/2, Lužák 2.

Pok. hody: 6/4 - 3/2, vylúčení: 5-6 , rozhodovali: Frímer, Gábriš , 910 divákov

Začiatok stretnutia bol poznamenaný množstvom technických chýb z oboch strán, postupne sa domáci dostávali do tempa, keď v 13. min vyrovnali. Hostia nestačili reagovať na rýchle protiútoky, z ktorých narastalo skóre v prospech domácich. Tí sa v druhom polčase úplne prispôsobili súperovi, vďaka čomu bol konečný rozdiel výsledku "len" o desať bodov v ich prospech.

MŠK Hlohovec - Tatran Prešov 26:37 (18:17)

Najviac gólov: Pupík 9, Bočkay 6, Cibulka a Laho po 3 - Pekár 10, Tumidalský 8, Kozlov 5

Pok. hody: 3/0 - 3/1, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 500 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný, o čom svedčí aj výsledok. V druhom polčase podal brankár Kašťák veľmi dobrý výkon, Hlohovec robil veľa technických chýb. Výsledok po druhom polčase je prejavom úzkeho kádra a výkonnosti Hlohovca.

MŠK HANT Považská Bystrica - TJ Štart Nové Zámky 35:26 (20:10)

Najviac gólov: Ďuriš 13/6, Firit 9 - Mažár 6/2

Pok. hody: 9/7 - 6/4, vylúčení: 6 - 8, ČK: Rábek za tri vylúčenia, Ševčík za hrubý faul (obaja Nové Zámky), rozhodovali: Baďura a Ondrogrecula, 450 divákov

Domáci si hneď od začiatku vypracovali náskok. Už v 6. min viedli 4:1, potom však hostia začali náskok znižovať a v 13. min bolo 7:6. Ďalej však strieľali góly najmä domáci, ktorí prvý polčas ukončili s výrazným náskokom. V druhom polčase si Považania udržiavali náskok aj vďaka výborným výkonom oboch brankárov Drápala a Kovačina a a najlepších strelcov Ďuriša a Firita.

NEDEĽA:

IS Košice - ŠKP Bratislava 30:21 (16:11)

Najviac gólov: M. Baláž 8/4, Strapko a Dani po 4 - Štepanovský 5/3, D. Baďura 3/1, Kuchárik 3

Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Richvalský, Cibere, 350 divákov

V rýchlom a bojovnom stretnutí dominovali domáci, ktorí si upevnili druhú pozíciu v tabuľke. Podali solídny výkon a v druhom polčase viedli aj o jedenásť gólov (29:18). Hostia sa síce snažili, ale na dobre rozbehnutých Košičanov nestačili.