Štafetový triumf Rakúšanov, Slováci na 11. mieste

V Hochfilzene triumfovali Rakúšania.
V Hochfilzene triumfovali Rakúšania. (Autor: ap)
SITA|21. dec 2008 o 12:28

Víťazmi štafetových pretekov mužov na 4x7,5 km v rámci III. kola Svetového pohára v biatlone v Hochfilzene sa stali domáci Rakúšania.

HOCHFILZEN. Víťazmi štafetových pretekov mužov na 4x7,5 km v rámci III. kola Svetového pohára v biatlone v Hochfilzene sa stali domáci Rakúšania v zostave Tobias Eberhard, Daniel Mesotitsch, Friedrich Pinter, Christoph Sumann.

Rozhodujúci náskok získali na treťom úseku, kde Pinter najmä vďaka perfektnej streľbe, keď obe položky zvládol bez zaváhania, získal viac ako minútový náskok pred svojimi prenasledovateľmi a skúsený Christoph Sumann už núkajúcu sa šancu nepustil z rúk.

Rakúšania teda po striebornej priečke z minulotýždňových prvých štafetových pretekov sezóny vystúpili tentoraz na domácej pôde na najvyšší stupienok. Za nimi sa odohrával dramatický súboj o ďalšie pozície. Z neho napokon vyšli zásluhou vynikajúceho finišu najlepšie Švédi, ktorí skončili druhí, bronz patrí Francúzom.

Slovenská štafeta v zložení Pavol Hurajt, Matej Kazár, Marek Matiaško, Dušan Šimočko skončila na 11. mieste. V porovnaní s jej predchádzajúcim vystúpením je to zlepšenie o tri priečky. Zverenci trénera Pavla Kobelu dobre strieľali: na ôsmich streleckých položkách potrebovali iba 10 náhradných nábojov a nemuseli absolvovať ani jeden trestný okruh. Celkovo však za víťaznými rakúskymi biatlonistami zaostali o 3:16,9 min.

Výsledky - štafeta na 4x7,5 km:nku

1. Rakúsko (Tobias Eberhard, Daniel Mesotitsch, Friedrich Pinter, Christoph Sumann) 1:21:23,1 h (0 trestných okruhov + 5 dobíjaní), 2. Švédsko (Carl Johan Bergman, Björn Ferry, Magnus Jonsson, Mattias Nilsson) +1:11,2 (1+12), 3. Francúzsko (Jean Guillaume Beatrix, Vincent Defrasne, Simon Fourcade, Vincent Jay) +1:16,3 (0+5), 4. Nemecko +1:18,3 (2+9), 5. Rusko +1:35,7 (1+15), 6. Ukrajina +1:35,7 (0+12),... 11. SLOVENSKO (Pavol Hurajt, Matej Kazár, Marek Matiaško, Dušan Šimočko) +3:16,9 (0+10).