Športový kalendár 2009 - Slováci

Kalendár športových podujatí na Slovensku v roku 2009:

BRATISLAVA.

JANUÁR

1. - ATLETIKA: Trnavský novoročný beh - Trnava (14.00, mestský športový areál AŠK Slávia)

3. - BEH NA LYŽIACH: Slovenský pohár II. kolo - Kremnica-Skalka - všetky kategórie šprint klasickou technikou

3. - VOLEJBAL: Stredoeurópska liga - ženy: Slávia UK Kúpele Dudince Bratislava - ATSC Sparkasse Klagenfurt (15.30, Mladosť)

3.-4. - BIATLON: Slovenský pohár - Viessmann Cup - I. kolo - Osrblie

3.-4. - PSIE ZÁPRAHY: Slovenský pohár v šprinte - sane - 3. kolo - Ulič

3.-25. - FUTBAL: 12. ročník česko-slovenského zimného turnaja Tipsport liga

4. - BEH NA LYŽIACH: Slovenský pohár II. kolo - Kremnica-Skalka - muži a juniori skiatlon na 10+10 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom, ženy a juniorky skiatlon na 5+5 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom

4. - BASKETBAL: 19. kolo extraligy mužov: ŠKP Banská Bystrica - Astrum Levice, BK Dolný Kubín - MBK Rieker Komárno, 04 AC LB Spišská Nová Ves - Chemosvit Poprad, HBK Prievidza - AB Cosmetics Pezinok, AX SPU Nitra - Inter Bratislava, Slávia TU Košice - MBK Handlová

4. - HOKEJ: 40. kolo Slovnaft extraligy: HKm Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš (17.00), HK Aquacity ŠKP Poprad - HK 36 Skalica (17.00), HK Ardo Nitra - MsHK Garmin Žilina (17.00), SkiPark MHK Kežmarok - HC´05 Banská Bystrica (17.00), Dukla Trenčín - MHC Martin (17.00), Slovan Bratislava - HC Košice (17.00)

4. - HOKEJ: 33. kolo I. ligy: HC ´07 Detva - HKM Lučenec (17.30), MHK Dolný Kubín - HK Trebišov (17.30), HC Prešov 07 - HK Spišská Nová Ves (17.30), HC Xavax Bardejov - HK Dukla Michalovce (17.30), HC Topoľčany - ŠHK 37 Piešťany (17.30), HC Dukla Senica - HK Ružinov 99 Bratislava (17.30), HK 95 Považská Bystrica - HK Gladiators Trnava (17.30), MšHK Prievidza - HK Stars Nové Zámky (17.30)

5.-8. - ZJ. LYŽOVANIE: Preteky FIS v slalome a obrovskom slalome (2x muži + 2x ženy) - Šachtičky

6. - ATLETIKA: Trojkráľová šestka - Trnava (11.00, mestský športový areál AŠK Slávia)

6. - ATLETIKA: Halové preteky v chôdzi - Banská Bystrica (13.00, hala ŠG) - ženy 3000 m (14.15), muži 5000 m (14.40)

7.-11. - VOLEJBAL: Majstrovstvá Európy kadetov - Bardejov - E-skupina - II. fáza kvalifikácie

10. - BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska - I. časť - Štrba - muži a juniori 10 km klasickou technikou, ženy a juniorky 5 km klasickou technikou

10. - SNOUBORDING: Preteky FIS - Tále - snoubordkros (kvalifikácia 10.00, finále 13.00)

10.-11. - PSIE ZÁPRAHY: Slovenský pohár v šprinte a na dlhej trati - sane - 4. kolo - Látky

10.-11. - STREĽBA: Extraliga - 3. dvojkolo - vzduchové zbrane - Martin

11. - STOLNÝ TENIS: 17. ročník turnaja o Pohár starostu obce Gemerská Poloma

11. - BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska - I. časť - Štrba - muži a juniori 15 km voľnou technikou, ženy a juniorky 10 km voľnou technikou

11. - ZIMNÝ TRIATLON: 1. kolo Slovenského pohára - Myjava

11. - SNOUBORDING: Preteky FIS - Tále - snoubordkros (kvalifikácia 10.00, finále 13.00)

11.-18. - TENIS: Juniorský turnaj ITF Slovak Junior Indoor - Bratislava

14. - BASKETBAL: Štvrťfinále Slovenského pohára mužov (prvé zápasy)

17. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá západoslovenskej oblasti - Bratislava

17. - LYŽIARSKY ORIENTAČNÝ BEH: Rebríčkové preteky - Kavečany

17. - BEH NA LYŽIACH: Slovenský pohár III. kolo - Gerlachov - všetky kategórie šprint voľnou technikou

17. - KICKBOX: 4. kolo Slovenského pohára 2008/2009 (lightkontakt, low-kick) - Košice

17.-18. - SNOUBORDING: Preteky FIS - Valčianska dolina - snoubordkros

17.-18. - PSIE ZÁPRAHY: Slovenský pohár v šprinte a na dlhej trati - sane - 5. kolo - Čavoj

17.-18. - ŠACH: 5., 6. a 7. kolo extraligy družstiev

18. - ZIMNÝ TRIATLON: 2. kolo Slovenského pohára - Látky-Mláky

18. - BEH NA LYŽIACH: Slovenský pohár III. kolo - Gerlachov - muži a juniori 15 km voľnou technikou s hromadným štartom, ženy a juniorky 10 km voľnou technikou s hromadným štartom

20. - ATLETIKA: Medzinárodné halové štvorstretnutie športových škôl - Bratislava

20.-21. - ZJ. LYŽOVANIE: Preteky FIS v slalome a obrovskom slalome (muži + ženy) - Vrátna

21. - BASKETBAL: Štvrťfinále Slovenského pohára mužov (odvetné zápasy)

21. - BASKETBAL: 15. kolo extraligy žien

22.-24. - HOKEJ: Turnaj 4 krajín žien - Prievidza (účastníci: Francúzsko, Česko, Slovensko, Nórsko alebo Švajčiarsko)

24. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá stredoslovenskej oblasti - Bratislava

24. - BEH NA LYŽIACH: Slovenský pohár IV. kolo - Banská Bystrica - muži a juniori 10 km voľnou technikou, ženy a juniorky 5 km voľnou technikou

24. - BEDMINTON: I. liga družstiev - 3. kolo

24.-25. - LYŽIARSKY ORIENTAČNÝ BEH: Medzinárodné M-SR na krátkej trati a v štafetách - Pezinok-Baba

24.-25. - PSIE ZÁPRAHY: Slovenský pohár v šprinte - sane - 6. kolo - Dubovica

25. - HOKEJ: Posledné 48. kolo základnej časti Slovnaft extraligy

25. - TANEČNÝ ŠPORT: Slovenský pohár dospelých a juniorov - 1. kolo - Rožňava

27. - HOKEJ: Začiatok nadstavbovej časti Slovnaft extraligy

31. - BEH NA LYŽIACH: Biela stopa - Kremnica-Skalka - všetky kategórie 45 alebo 25 km voľnou technikou s hromadným štartom

31. - VOLEJBAL: Finále Slovenského pohára mužov a žien - Spišská Nová ves

31. - TANEČNÝ ŠPORT: Majstrovstvá Slovenska dospelých a juniorov v latinských tancoch - Michalovce

31.1.-1.2. - PSIE ZÁPRAHY: Slovenský pohár v šprinte - sane - 7. kolo - Drozdovo

31.1.-1.2. - BASKETBAL: Final Four Slovenského pohára mužov - ?

31.1.-1.2. - HÁDZANÁ: Slovenský pohár žien - finálový turnaj - Bratislava

30.1.-1.2. - BOX: Tokaj extraliga (1. kolo)

31. - PRETLÁČANIE RUKOU: 3. kolo SNLP 2008/2009 - Červeník

FEBRUÁR

1. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá Bratislavy - Bratislava

1. - BEH NA LYŽIACH: Biela stopa - Kremnica-Skalka - všetky kategórie 20 km klasickou technikou s hromadným štartom

1. - SYNCHR. PLÁVANIE: Majstrovstvá Slovenska mladších žiačok a junioriek - povinné figúry - Bratislava (plaváreň Lafranconi)

4. - HÁDZANÁ: Slovenský pohár mužov - štvrťfinále

5. - ATLETIKA: Medzinárodný halový míting Elán - Bratislava

6.-8. - PSIE ZÁPRAHY: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v šprinte - sane - Donovaly

5.-7. - HOKEJ: Turnaj Vlada Dzurillu hráčov do 18 rokov (účastníci: Slovensko, Nemecko, Švajčiarsko, USA "17")

6.-8. - STREĽBA: VC Slovenska a M-SR - vzduchové zbrane - Nitra

7. - KARATE: III. kolo Pohára federácie - Pezinok

7. - BEH NA LYŽIACH: Slovenský pohár V. kolo - Nováky - muži a juniori 8 km klasickou technikou, ženy a juniorky 6 km klasickou technikou

7. - BASKETBAL: Začiatok nadstavbovej časti extraligy mužov: skupiny o 1.-6. miesto, resp. skupiny o 7.-12. miesto v sezóne 2008/09

7.-8. - HÁDZANÁ: Slovenský pohár mužov - finálový turnaj - Prešov

7.-8. - HÁDZANÁ: Osemfinále PVP žien - prvý zápas - Iuventa Michalovce (SR) - Levanger HK (Nór.)

7.-8. - ZJ. LYŽOVANIE: Medzinárodné akademické preteky v slalome (2x muži + 2x ženy) - Barbora

7.-8. - ZIMNÝ TRIATLON: Majstrovstvá Európy - Látky-Mláky

7.-8. - BIATLON: IBU Cup - 6. kolo - Osrblie

7.-8. - TENIS: Pohár federácie reprezentačných družstiev žien - 1. kolo II. svetovej skupiny: Slovensko - Belgicko (Sibamac aréna NTC, Bratislava, tvrdý povrch Premier Court pod zatiahnutou strechou)

7.-8. - SNOUBORDING: Európsky pohár - Vrátna - paralelný obrovský slalom

7.-8. – ZÁPASENIE: Slovenská voľnoštýliarska extraliga – I. kolo

8. - SYNCHR. PLÁVANIE: Majstrovstvá Slovenska starších žiačok – povinné figúry - Bratislava (plaváreň Lafranconi)

8. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá SR dorastu - Bratislava

8. - HOKEJ: Záverečné 44. kolo základnej časti I. ligy

8. - SKALPINIZMUS: 2. kolo Slovenského pohára - Sučany

11. - ATLETIKA: Halový výškarský míting Europa SC High Jump 2009 - Banská Bystrica

11. - BASKETBAL: Začiatok nadstavbovej časti skupiny o 1. - 6. miesto extraligy žien v sezóne 2008/09

11. - HOKEJ: Začiatok play off I. ligy

13.-15. - BOX: Tokaj extraliga (2. kolo)

14. - KICKBOX: 5. kolo Slovenského pohára 2008/2009 (semikontakt, fullkontakt, K1-rules) - Trnava

14. - BEH NA LYŽIACH: Slovenský pohár VI. kolo - Hybe - všetky kategórie šprint klasickou technikou

14. - BASKETBAL: Začiatok nadstavbovej časti skupiny o 7. - 10. miesto extraligy žien v sezóne 2008/09

14. - VZPIERANIE: Valné zhromaždenie Slovenského zväzu vzpierania - Ružomberok

14. - LYŽIARSKY ORIENTAČNÝ BEH: Medzinárodné M-SR na klasickej trati - Donovaly

14.-15. - ŠERM: Dunajský pohár kadetov vo fleurete a korde - Bratislava

14.-15. - BIATLON: Slovenský pohár - Viessmann Cup - II. kolo - Osrblie

14.-15. - HÁDZANÁ: Osemfinále PVP mužov - prvý zápas - Tatran Prešov (SR) - HCM Konstanca (Rum.)

14.-15. - PSIE ZÁPRAHY: Medzinárodné preteky v šprinte - sane - Zuberec

14.-15. - ŠACH: 8. a 9. kolo extraligy družstiev

14.-15. - PLÁVANIE: Cena Popradu - Memoriál F. Lutza - Poprad (50 m)

14.-15. - ZJ. LYŽOVANIE: Preteky FIS v slalome a obrovskom slalome (muži + ženy) - Štrbské Pleso

15. - BEH NA LYŽIACH: Slovenský pohár VI. kolo - Hybe - muži a juniori 10 km klasickou technikou, ženy a juniorky 5 km klasickou technikou

15. - LYŽIARSKY ORIENTAČNÝ BEH: Rebríčkové preteky na dlhej trati - Donovaly

20. - ZJ. LYŽOVANIE: Európsky pohár v obrovskom slalome (ženy) - Jasná

21. - RÝCHL. KANOISTIKA: Majstrovstvá Slovenska v ťahaní na trenažéri

21. - TANEČNÝ ŠPORT: Majstrovstvá Slovenska dospelých v desiatich tancoch - Košice

21. - NOHEJBAL: Slovenský pohár mužov - finále - Revúca

21.-22. - PSIE ZÁPRAHY: Slovenský pohár v šprinte - sane - 8. kolo - Vyšné Ružbachy

21.-22. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá SR dospelých - Bratislava

27. - HOKEJ: Záver nadstavbovej časti Slovnaft extraligy

27.2.-1.3. - BOX: Tokaj extraliga (3. kolo)

28. - HOKEJ: Začiatok štvrťfinále Slovnaft extraligy

28. - FUTBAL: Začiatok jarnej časti najvyššej slovenskej súťaže Corgoň ligy 2008/09 a I. ligy

28. - PLÁVANIE: Pohár primátora mesta Púchov - Púchov (25 m)

28. - PRETLÁČANIE RUKOU: 4. ročník Grand Prix juniorov - Červeník

28.2.-1.3. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá SR žiactva a halové majstrovstvá SR vo viacbojoch (všetky kategórie) - Bratislava

28.2.-1.3. - ZÁPASENIE: Slovenská voľnoštýliarska extraliga – II. kolo

28.2.-1.3. - PSIE ZÁPRAHY: Slovenský pohár v šprinte a na dlhej trati - sane - 9. kolo - Lom nad Rimavicou

MAREC

2. - ZIMNÝ TRIATLON: 3. kolo Slovenského pohára - Králiky (Skalka pri Kremnici)

6. - BIATLON: Majstrovstvá Slovenska - Osrblie

6.-8. - HÁDZANÁ: Kvalifikácia ME hráčok do 17 rokov - účasť SR

6.-8. - VZPIERANIE: 24. ročník Grand Prix mládeže - Košice

7. - BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska - II. časť - Kremnica-Skalka - všetky kategórie šprint voľnou technikou

7. - CYKLOTRIAL: Preteky Slovenského pohára v hale - Záriečie

7. - VZPIERANIE: Veľkonočný turnaj, Memoriál Dušana Dršku a 1. kolo I. ligy žien - Trenčín

7. - NOHEJBAL: Medzinárodný turnaj klubov - Košice

7. - NOHEJBAL: Slovenský pohár dorastencov - finále

7.-8. - STOLNÝ TENIS: M-SR dospelých

7.-8. - BIATLON: Slovenský pohár - Viessmann Cup - III. kolo - Osrblie

7.-8. - PSIE ZÁPRAHY: Slovenský pohár v šprinte - sane - 10. kolo - Habura

7.-8. - ZÁPASENIE: Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v grécko-rímskom štýle – Trenčianska Turná

8. - BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska - II. časť - Kremnica-Skalka - muži a juniori skiatlon na 10+10 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom, ženy a juniorky skiatlon na 5+5 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom

8. - SKALPINIZMUS: 4. kolo Slovenského pohára - Štrbské pleso

13. - HOKEJ: Začiatok finále play off I. ligy

14. - TANEČNÝ ŠPORT: Majstrovstvá Slovenska dospelých a juniorov v štandardných tancoch - Poprad

14. - VZPIERANIE: Kvalifikačný turnaj o postup do extraligy a I. ligy mužov - ?

14.-15. - DŽUDO: 1. kolo I. ligy mužov

14.-15. - ŠACH: 10. a posledné 11. kolo extraligy družstiev

14.-15. - PLÁVANIE: Veľká cena Trnavy - Trnava (25 m)

16. - HOKEJ: Začiatok semifinále Slovnaft extraligy

18. - HÁDZANÁ: Kvalifikácia ME 2010 - muži - 4. skupina: Slovensko - Chorvátsko

19. - HOKEJ: Začiatok finálovej série play off Slovnaft extraligy juniorov

19.-20. - HOKEJ: Prípravné zápasy žien Slovensko - Taliansko

21. - TANEČNÝ ŠPORT: Šarišský pohár dospelých a juniorov - 41. ročník - Prešov

21. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR v krose - Nové Mesto nad Váhom

21. - BASKETBAL: Úvodné zápasy play off sezóny 2008/09 extraligy žien

21. - BEH NA LYŽIACH: Bezroukov memoriál - medzinárodné preteky kategórie FIS (súčasť Slavic Cup-u) - Kremnica-Skalka - muži a juniori 7,5 km klasickou technikou, ženy 5 km klasickou technikou

21. - SILOVÝ TROJBOJ: Dunajský pohár - Bratislava

21. - KARATE: IV. kolo Pohára federácie - Banská Bystrica

21. - VODNÝ ZJAZD: Bratislavský vodácky maratón - Bratislava

21. - HOKEJBAL: Začiatok play off slovenskej extraligy

21. - BEDMINTON: I. liga družstiev - 4. kolo

21. - ŠERM: Juniorské M-SR vo fleurete - Šamorín

21.-22. - DŽUDO: Majstrovstvá SR dorastu - Pezinok

21.-22. – SYNCHR. PLÁVANIE: Otvorené majstrovstvá Slovenska mladších žiačok a junioriek - - Bratislava (plaváreň Pasienky)

21.-22. – ZÁPASENIE: Slovenská voľnoštýliarska extraliga – III. kolo

21.-22. - PLÁVANIE: Veľká cena Žiliny - Žilina (50 m)

22. - BEH NA LYŽIACH: Bezroukov memoriál - medzinárodné preteky kategórie FIS (súčasť Slavic Cup-u) - Kremnica-Skalka - muži a juniori 10 km voľnou technikou s hromadným štartom, ženy 5 km voľnou technikou s hromadným štartom

22. - HOKEJ: Záverečné 58. kolo extraligy dorastu

23. - HOKEJ: Začiatok baráže o Slovnaft extraligu

25.-26. - NOHEJBAL: začiatok I. ligy mužov - 1. a 2. kolo

27.-29. - BOX: Tokaj extraliga (4. kolo)

28. - BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska - III. časť - Štrbské Pleso - všetky kategórie tímšprint voľnou technikou

28. - ATLETIKA: Chodecký míting EAA Dudinská päťdesiatka a majstrovstvá SR v chôdzi mužov na 50 a žien na 20 km - Dudince

28. - BASKETBAL: Úvodné zápasy play off sezóny 2008/09 extraligy mužov

28. - BASKETBAL: Úvodné zápasy skupiny o 9.-12. miesto extraligy mužov sezóny 2008/09

28. - PRETLÁČANIE RUKOU: 16. ročník Seneckej ruky a 4. kolo SNLP 2008/2009 - Senec

28. - KICKBOX: 6. kolo Slovenského pohára 2008/2009 (lightkontakt, low-kick) - Dolný Kubín

28.-29. - POZEMNÝ HOKEJ: Interliga mužov 2008/2009 - Bratislava (umelá tráva Národného štadióna Pavla Rosu)

28.-29. - VODNÝ ZJAZD: XVII. ročník Žilinských zjazdov - Žilina

28.-29. - SYNCHR. PLÁVANIE: XVII. ročník Delfínik 2009 a Iuventa Cup – mladšie a staršie žiačky, prípravka – Bratislava (plaváreň Pasienky)

28.-29. - ZÁPASENIE: Majstrovstvá Slovenska juniorov vo voľnom štýle – Bratislava

29. - ATLETIKA: ČSOB City Marathon a majstrovstvá SR v polmaratóne - Bratislava

29. - BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska - III. časť - Štrbské Pleso - muži a juniori 30 km voľnou technikou s hromadným štartom, ženy a juniorky 15 km voľnou technikou s hromadným štartom

APRÍL

1. - HOKEJ: Začiatok finálovej série Slovnaft extraligy

3.-4. - HOKEJ: Prípravné zápasy: Slovensko - Česko

3.-5. - BOX: Majstrovstvá Slovenska kadetov

4. - BEH NA LYŽIACH: Beh na Žiarsku chatu - Žiar (okr. Liptovský Mikuláš) - všetky kategórie 5 km voľnou technikou s hromadným štartom

4. - SKALPINIZMUS: 5. kolo Slovenského pohára - Vysoké Tatry

4. - KARATE: V. kolo Pohára federácie - Šaľa

4. - TANEČNÝ ŠPORT: Slovenský pohár dospelých a juniorov - 2. kolo - Ružomberok

4.-5. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska - country cross - 1. kolo - Borský Mikuláš

4.-5. - ZÁPASENIE: Majstrovstvá Slovenska žien a starších žiakov v grécko-rímskom štýle – Šamorín

4.-5. - ORIENTAČNÝ BEH: Rebríčkové preteky - Šaštín-Stráže

5. - ATLETIKA: Národný beh Devín - Bratislava

5. - DOSTIHY: Jarná cena Petržalky - Bratislava

7. - FUTBAL: Slovenský pohár - semifinále - prvé zápasy

9.-10. - HOKEJ: Prípravné zápasy: Slovensko - Nórsko

9.-12. - MOD. GYMNASTIKA: XXI. ročník Dunajského pohára - Bratislava

10.-11. - CYKLOTRIAL: Preteky Slovenského pohára - Jasenovo

10.-11. - VODNÝ SLALOM: I. a II. kolo Slovenského pohára - Dolný Kubín

11. - SKALPINIZMUS: 3. kolo Stredoeurópskeho pohára - Vysoké Tatry

11. - SILOVÝ TROJBOJ: Majstrovstvá SR mužov a žien - Bardejov

11.-12. - TANEČNÝ ŠPORT: Grand Prix Tyrnavia 2009 dospelých a seniorov - Trnava

12. - DOSTIHY: Veľká aprílová cena - Bratislava

18. - BASKETBAL: Záverečné zápasy skupiny o 9.-12. miesto extraligy mužov sezóny 2008/09

18. - BASKETBAL: Prvý finálový zápas play off sezóny 2008/09 extraligy žien

18.-19. - SQUASH: Majstrovstvá Slovenska juniorov - Bratislava

18.-19. - ZÁPASENIE: Majstrovstvá Slovenska seniorov vo voľnom štýle – Nitra

18.-19. - VODNÝ SLALOM: Liptovské slalomy - Liptovský Mikuláš

18.-19. - VODNÝ ZJAZD: I. kolo Slovenského pohára v zjazde a šprinte - Liptovský Mikuláš

18.-19. - ŠP. AEROBIK: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska - 10. ročník - Nové Zámky

18.-19. - STOLNÝ TENIS: Extraliga mužov a žien - finálové turnaje

18.-19. - DŽUDO: Juniorské majstrovstvá SR - Dubnica n/V.

19. - DOSTIHY: Cena trojročných kobýl - Bratislava

19. - VODNÉ PÓLO: EMM extraligy mužov - posledné 24. kolo základnej časti

21.-22. - FUTBAL: Slovenský pohár - semifinále - odvety

22. - BASKETBAL: Druhý finálový zápas play off sezóny 2008/09 extraligy žien

23.-25. - SQUASH: Majstrovstvá Slovenska - Bratislava

25. - BASKETBAL: Tretí finálový zápas play off sezóny 2008/09 extraligy žien

25. - RÝCHL. KANOISTIKA: XX. ročník Dunajského maratónu - Bratislava

25. - MOD. GYMNASTIKA: Slovenský pohár družstiev - jarná časť - Prievidza

25. - DUATLON: Žitavský duatlon - Dvory nad Žitavou

25. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off o majstra SR - semifinále - prvé zápasy

25. - PRETLÁČANIE RUKOU: Majstrovstvá Slovenska - Žarnovica

25. - KARATE: Majstrovstvá Slovenska mužov a žien + 12. ročník Slovakia Open - Púchov

25.-26. - POZEMNÝ HOKEJ: Interliga mužov 2008/2009 - Bratislava (umelá tráva Národného štadióna Pavla Rosu)

25.-26. - HÁDZANÁ: Extraliga mužov - semifinále - prvé zápasy

25.-26. - VODNÉ PÓLO: EMM extraliga mužov - 1. turnaj nadstavbovej časti

25.-26. - TANEČNÝ ŠPORT: Medzinárodná súťaž dospelých Dunajský pohár 2009

25.-26. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska - country cross - 2. kolo - Budimír

25.-26. - VODNÝ ZJAZD: II. a II. kolo Slovenského pohára v zjazde a šprinte - Zvolen

26. - DUATLON: Branovský duatlon - Branov pri Dvoroch nad Žitavou

26. - DOSTIHY: Cena trojročných žrebcov - Bratislava

26. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off o majstra SR - semifinále - druhé zápasy

29. - HÁDZANÁ: Extraliga mužov - semifinále - druhé zápasy

29. - BASKETBAL: Prípadný štvrtý finálový zápas play off sezóny 2008/09 extraligy žien

MÁJ

1. - FUTBAL: Slovenský pohár 2008/09 - finále

1. - MOTORIZMUS: Slovenský pohár v triedach MX1B a MX2B - motokros - 1. kolo - Myjava

1. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v triedach MX1, MX2, MX4 - motokros - 1. kolo - Myjava

2. - BASKETBAL: Prípadný piaty finálový zápas play off sezóny 2008/09 extraligy žien

2. - SILOVÝ TROJBOJ: Majstrovstvá SR juniorov a dorastu - Častá

2. - VZPIERANIE: 2. kolo extraligy mužov

2. - ATLETIKA: Míting Grand Prix Slovensko - Košice

2. - BASKETBAL: Prvý finálový zápas play off extraligy mužov sezóny 2008/09

2. - HOKEJBAL: Začiatok finále play off slovenskej extraligy

2. - ZÁPASENIE: Majstrovstvá Slovenska juniorov v grécko-rímskom štýle – Rimavská Sobota

2. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off o majstra SR - semifinále - tretie zápasy

2.-3. - VODNÉ PÓLO: EMM extraliga mužov - 2. turnaj nadstavbovej časti

2.-3. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a podujatie Zóna strednej Európy - preteky automobilov do vrchu - Jankov Vŕšok

2.-3. - BEDMINTON: M-SR dospelých - Prešov

2.-3. - HÁDZANÁ: Extraliga mužov - semifinále - tretie zápasy

2.-3. - STREĽBA: Extraliga - guľové zbrane - 1. kolo - Príbelce

3. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off o majstra SR - semifinále - prípadné štvrté zápasy

3. - DOSTIHY: Šurany

3.-9. - ŠACH: Majstrovstvá Slovenska detí a mládeže - Modra

4. - TENIS: Extraliga družstiev mužov a žien - 1. kolo (štvrťfinále)

6. - TENIS: Extraliga družstiev mužov a žien - semifinále

6. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off o majstra SR - semifinále - prípadné piate zápasy

6. - HÁDZANÁ: Extraliga mužov - semifinále - prípadné štvrté zápasy

8. - TENIS: Extraliga družstiev mužov a žien - finále

8. - ATLETIKA: Míting Grand Prix Slovensko - Nové Mesto nad Váhom

8.-10. - KICKBOX: Majstrovstvá Slovenska 2008/2009 (finále Slovenského pohára - lightkontakt, semikontakt, fullkontakt, low-kick, K1-rules) - Prešov

8.-10. - VODNÝ SLALOM: 61. ročník Medzinárodných tatranských slalomov - Liptovský Mikuláš

8.-10. - PLÁVANIE: Orca Cup - Bratislava (50 m)

8.-10. - BOX: Tokaj extraliga (5. kolo)

9. - DUATLON: Terénny duatlon - Holíč

9. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off o majstra SR - finále, o 3. miesto - prvé zápasy

9.-10. - HÁDZANÁ: Extraliga mužov - semifinále - prípadné piate zápasy

9.-10. - RÝCHL. KANOISTIKA: Majstrovstvá Slovenska - dlhé trate - Nováky

9.-10. - HOKEJBAL: Majstrovstvá Slovenska žien - Martin

9.-10. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska - enduro - 1. kolo - Brezno

9.-10. - ORIENTAČNÝ BEH: REbríčkové preteky - Banská Bystrica

10. - DOSTIHY: Jarná cena kobýl - Bratislava

10. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off o majstra SR - finále, o 3. miesto - druhé zápasy

11.-17. - TENIS: Turnaj ITF žien - Michalovce

16. - ATLETIKA: Míting Grand Prix Slovensko - Trnava

16. - DUATLON: Martinský mestský duatlon - Martin

16. - TLAK NA LAVIČKE: Majstrovstvá SR mužov a žien - Bánovce n/B.

16. - BASKETBAL: Prípadný piaty finálový zápas play off extraligy mužov sezóny 2008/09

16. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off o majstra SR - finále, o 3. miesto - tretie zápasy

16. - ŠERM: Kadetské M-SR vo fleurete - Šamorín

16. - VZPIERANIE: 2. kolo I. ligy žien

16. - PRETLÁČANIE RUKOU: Juniorské majstrovstvá SR a majstrovstvá SR klubov - Ivanka pri Dunaji

16.-17. - DŽUDO: 2. kolo I. ligy mužov

16.-17. - HÁDZANÁ: Extraliga mužov - finále, o 3. miesto - prvé zápasy

16.-17. - ZÁPASENIE: Majstrovstvá Slovenska kadetov v grécko-rímskom štýle – Šamorín

16.-17. - RÝCHL. KANOISTIKA: I. kvalifikačné preteky - Račice

16.-17. - VODNÉ PÓLO: EMM extraliga mužov - 3. turnaj nadstavbovej časti

16.-17. - VODNÝ SLALOM: III. a IV. kolo Slovenského pohára - Čunovo

16.-17. - CYKLOTRIAL: Preteky Slovenského pohára - Záriečie

17. - DOSTIHY: Veľká jarná cena - Bratislava

17. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off o majstra SR - finále, o 3. miesto - prípadné štvrté zápasy

17. - MOTORIZMUS: Medzinárodné preteky automobilov do vrchu - Jankov Vŕšok

17. - MOTORIZMUS: Medzinárodné preteky v raly - Bratislava

20. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off o majstra SR - finále, o 3. miesto - prípadné piate zápasy

20. - HÁDZANÁ: Extraliga mužov - finále, o 3. miesto - druhé zápasy

21.-24 - STOLNÝ TENIS: Slovak Junior Open - Bratislava

22.-24. - HOKEJBAL: Mamut Cup dorastencov a juniorov - Bratislava

22.-24. - JAZDECTVO: Medzinárodné preteky vo vytrvalostnom jazdení CEI** a CEIJ** - Topoľčianky

23. - ATLETIKA: Polmaratón Beh k srcdcu SNP - Martin

23. - ATLETIKA: 1. kolo extraligy ČR - ?

23. - SQUASH: Final Four I. ligy - ?

23. - TRIATLON: Senecký triatlon - Senec

23. - TLAK NA LAVIČKE: Majstrovstvá SR juniorov a dorastu - Zlatníky

23.-24. - HÁDZANÁ: Extraliga mužov - finále, o 3. miesto - tretie zápasy

23.-24. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska, Maďarska a Rakúska - trial - 2. kolo - Nitra

23.-24. - RÝCHL. KANOISTIKA: Pohár SNP - Piešťany

23.-24. - VODNÝ ZJAZD: Majstrovstvá Slovenska v zjazde a šprinte, zároveň IV. kolo Slovenského pohára v zjazde a šprinte - Liptovský Mikuláš

24. - ATLETIKA: Míting Grand Prix Slovensko - Nové Zámky

27. - HÁDZANÁ: Extraliga mužov - finále, o 3. miesto - prípadné štvrté zápasy

29. - CYKLISTIKA: GP Hydraulika Mikolášek - Dubnica a okolie

29.-31. - HOKEJBAL: Mamut Cup mužov - Bratislava

29.-31. - BOX: Veľká cena Slovenska (Grand Prix Slovakia) - medzinárodný turnaj mužov

29.-31. - RÝCHL. KANOISTIKA: Medzinárodná mládežnícka regata - Piešťany

29.-31. - VOLEJBAL: Kvalifikácia na majstrovstvá sveta 2010 mužov - II. fáza - turnaj E-skupiny v Poprade (SR, Nemecko, Chorvátsko, víťaz A-skupiny)

29.-31. - KULTURISTIKA: ME žien v kulturistike, fitnes a body fitnes - Bratislava

29.-31. - PLÁVANIE: Veľká cena Slovenska - Bratislava (50 m)

30. - CYKLISTIKA: GP Kooperatívy - Dubnica a okolie

30. - FUTBAL: Záverečné kolo Corgoň ligy a I. ligy 2008/09

30.-31. - VODNÉ PÓLO: EMM extraliga mužov - 4. turnaj nadstavbovej časti

30.-31. - ZÁPASENIE: Majstrovstvá Slovenska seniorov v grécko-rímskom štýle – Komárno

30.-31. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár (1. kolo) - zjazd - Polomka

30.-31. - HÁDZANÁ: Extraliga mužov - finále, o 3. miesto - prípadné piate zápasy

30.-31. - STREĽBA: Extraliga - guľové zbrane - 2. kolo - Košice

31. - CYKLISTIKA: GP Boka - Dubnica a okolie

31. - DOSTIHY: 31. ročník medzinárodného mítingu Turf-gala - Bratislava

31. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v triedach MX1, MX2, MX4 - motokros - 2. kolo - Lovčica

31. - MOTORIZMUS: Slovenský pohár v triedach MX1B a MX2B - motokros - 2. kolo - Lovčica

31. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v pretekoch do vrchu - Pezinská Baba

JÚN

? - KULTURISTIKA: MS federácie NABBA v kulturistike a fitnes - Košice

3.-5. - JAZDECTVO: Majstrovstvá Slovenska vo všestrannej spôsobilosti - ?

5.-7. - BOX: Majstrovstvá Slovenska juniorov

6. - CYKLOTRIAL: Majstrovstvá Slovenska - 1. kolo - Terchová

6. - ATLETIKA: Záhorácka dvadsiatka v chôdzi a majstrovstvá SR mužov v chôdzi na 20 km - Borský Mikuláš

6. - VZPIERANIE: Majstrovstvá Slovenska mužov, žien a juniorov

6. - RÝCHL. KANOISTIKA: XV. ročník Samaria Cup-u - Šamorín

6. - FUTBAL: Kvalifikácia MS 2010 - 3. skupina - Slovensko - San Maríno

6. - MOD. GYMNASTIKA: Majstrovstvá Slovenska - mladšie a staršie nádeje - Nitra

6.-7. - ŠP. GYMNASTIKA: "GYM Festival 2009" - medzinárodné majstrovstvá Slovenska a M-SR žien a junioriek - Trnava

6.-7. - JAZDECTVO: Medzinárodný voltížny pohár CVI* - Šaľa

6.-7. - HÁDZANÁ: Kvalifikácia MS žien v Číne - II. fáza - prvý zápas - Slovensko - Maďarsko

6.-7. - ZÁPASENIE: Majstrovstvá Slovenska kadetov vo voľnom štýle – Košice

6.-7. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska - country cross - 3. kolo - Pružina

6.-7. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a Pohár krajín strednej Európy - trial - Kysak

7. - MOTORIZMUS: Medzinárodné preteky automobiilov do vrchu - Jahodná

7. - SYNCHR. PLÁVANIE: Otvorené majstrovstvá Slovenska starších žiačok - Bratislava (plaváreň Pasienky)

7. - RÝCHL. KANOISTIKA: XXXVII. ročník Pohára Interu - Bratislava

7. - ATLETIKA: Míting Grand Prix Slovensko a medzinárodný juniorský míting - Nitra

7. - DOSTIHY: Topoľčianky

7.-10. - VODNÉ PÓLO: Dunajský pohár - medzinárodný turnaj mužov - Košice

8.-14. - TENIS: Turnaj ATP Challenger Series Steelers Cup - Košice

11.-14. - STREĽBA: GP Trnava - brokové zbrane - Trnava

12.-14. - VODNÝ SLALOM: V. a VI. kolo Slovenského pohára - Liptovský Mikuláš

12.-14. - PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: Majstrovstvá Slovenska Elite Beach Tour 2009 - 1. turnaj päťdielnej série - ?

13. - AKVATLON: Nitriansky akvatlon - Nitra

13. - TRIATLON: Krostriatlon - Šaštín-Stráže

13. - ORIENTAČNÝ BEH: Majstrovstvá SR v šprinte - Ružomberok

13. - ATLETIKA: Medzištátne stretnutie dorastu Česko - Maďarsko - Slovensko - Nitra

13. - ATLETIKA: Míting Grand Prix Slovensko - ?

13. - ŠP. GYMNASTIKA: Majstrovstvá Slovenska mužov a juniorov - Bratislava

13. - MOD. GYMNASTIKA: Majstrovstvá Slovenska - mladšie a staršie žiačky – Liptovský Mikuláš

13. - HÁDZANÁ: Kvalifikácia ME 2010 - muži - 4. skupina: Slovensko - Fínsko

13.-14. - STREĽBA: Extraliga - guľové zbrane - 3. kolo - Príbelce

13.-14. - PLÁVANIE: Memoriál P. Vajdu - Púchov (25 m)

13.-14. - ZÁPASENIE: Slovenská voľnoštýliarska extraliga – IV. kolo

13.-14. - RÝCHL. KANOISTIKA: Zvolenská tisícka - Zvolen

14. - ORIENTAČNÝ BEH: Rebríčkové preteky - Ružomberok

14. - MOD. GYMNASTIKA: Majstrovstvá Slovenska - kadetky a dorastenky – Liptovský Mikuláš

19.-21. - JAZDECTVO: Súťaž vo všestrannej spôsobilosti so štatútom CCI** - Motešice

20. - ŠERM: Majstrovstvá SR vo fleurete - Šamorín

20.-21. - RÝCHL. KANOISTIKA: LI. ročník Veľkej ceny Komárna - Komárno

20.-21. - MOTORIZMUS: Majstrovstvá sveta - enduro - 5. kolo - Púchov

20.-21. - ATLETIKA: II. liga ME reprezentačných družstiev - Banská Bystrica

20.-21. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR dorastu - Nové Zámky

20.-21. - HÁDZANÁ: Kvalifikácia ME 2010 - muži - 4. skupina: Slovensko - Maďarsko

21. - DOSTIHY: Derby-trial, Zlatý bičík, Veľká cena Petržalky - Bratislava

21. - MOTORIZMUS: Medzinárodné preteky FIA Cup na Dobšinskom kopci - Dobšiná

26.-28. - PLÁVANIE: Letné majstrovstvá Slovenska v 50 m bazéne - ???

27. - CYKLOTRIAL: Majstrovstvá Slovenska - 2. kolo - Veľké Zálužie

27. - AKVATLON: Martinský akvatlon - Martin

27. - TRIATLON: Mikrotriatlon - Dvory nad Žitavou

27.-28. - RÝCHL. KANOISTIKA: LIII. ročník Trenčianskej regaty - Trenčín

27.-28. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska - enduro - 2. kolo - Vechec

27.-28. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR dospelých - Košice

28. - DOSTIHY: 17. ročník Slovenského klusácke derby - Bratislava

28. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v triedach MX1, MX2, MX4 - motokros - 3. kolo - Sverepec

28. - MOTORIZMUS: Slovenský pohár v triedach MX1B a MX2B - motokros - 3. kolo - Sverepec

JÚL

4.-5. - HOKEJBAL: Stümpel Cup - Nitra

4.-5. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár (2. kolo) - zjazd - Donovaly

4.-5. - ATLETIKA: Juniorské majstrovstvá SR - Nitra

4.-5. - STREĽBA: Extraliga - guľové zbrane - 2. kolo - Domaniža

4.-5. - STREĽBA: Perazzi Cup - trap - Trenčín

4.-5. - RÝCHL. KANOISTIKA: XXXVII. ročník Nováckej päťstovky - Nováky

4.-5. - VODNÝ SLALOM: II. kolo Svetového pohára - Čunovo

4.-5. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a Poľska - trial - Bardejov

5. - MOTORIZMUS: Medzinárodné preteky automobilov do vrchu - Brezno

5. - DOSTIHY: Topoľčianky

8. - ATLETIKA: Medzinárodný míting Cena Slovenska a míting Grand Prix Slovensko - Bratislava

10.-12. - VODNÉ PÓLO: Pohár Nízkych Tatier - medzinárodný turnaj hráčov do 16 rokov - ?

11. - TRIATLON: Terénny triatlon - Skalica - Zlatnícka dolina

11.-12. - JAZDECTVO: Majstrovstvá Slovenska v drezúre - Topoľčianky

11.-12. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska - enduro a country cross - 3. resp. 4. kolo - Kopernica

12. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska Open - plochá dráha - Žarnovica

12. - DOSTIHY: 17. ročník Slovenského derby - Bratislava

18. - TRIATLON: Slovakman - Nitra

18.-19. - JAZDECTVO: Majstrovstvá Slovenska v skoku na koni - ?

18.-19. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá Slovenska a Slovenský pohár (3. kolo) - zjazd - Kubínska Hoža

19. - DOSTIHY: Nový Tekov (klusáky)

19. - MOTORIZMUS: Medzinárodné preteky seriálu ME v jazde automobilov do vrchu - Slovakia Matador

24.-26. - RÝCHL. KANOISTIKA: Majstrovstvá Slovenská - krátke trate - Zvolen

24.-26. - VODNÝ SLALOM: Majstrovstvá Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov - Liptovský Mikuláš

25. - TRIATLON: Turčiansky amatérsky triatlon - Martin

25. - ATLETIKA: Míting Grand Prix Slovensko - Bratislava

25.-26. - CYKLISTIKA: Veľká cena Bradla

25.-26. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska - country cross - 5. kolo - Žaškov

25.-31. - POZEMNÝ HOKEJ: D-divízia ME mužov (Challenge II) - Bratislava (umelá tráva Národného štadióna Pavla Rosu)

26. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v triedach MX1, MX2, MX4 - motokros - 4. kolo - ?

26. - MOTORIZMUS: Slovenský pohár v triedach MX1B+MX2B - motokros - 4. kolo - ?

26. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR v cestnom behu na 10 km - Kysucké Nové Mesto

AUGUST

1. - ATLETIKA: Míting Grand Prix Slovensko - Nové Mesto nad Váhom

1. - TRIATLON: Triatlon Šurany - Šurany

1.-2. - MOTORIZMUS: Veľká cena Slovenska a podujatie Zóny strednej Európy - preteky automobilkov do vrchu - Jankov Vŕšok

2. - MOTORIZMUS: Majstrovstvá Európy FIA v autokrose - Lučenec

2. - DOSTIHY: Topoľčianky

6.-9. - JAZDECTVO: Medzinárodná súťaž v skoku na koni Grand Prix CSIO*** - Bratislava, Ovsište

7.-9. - VODNÉ PÓLO: Pohár Vysokých Tatier - medzinárodný turnaj hráčov do 18 rokov - ?

7.-9. - PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: Majstrovstvá Slovenska Elite Beach Tour 2009 - finále - Bratislava

8.-9. - STREĽBA: M-SR - guľové zbrane - Domaniža

8.-9. - MOTORIZMUS: Majstrovstvá Slovenska a seriál Alpe Adria Cup - 7. kolo - Slovakiaring Piešťany

8.-9. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska - country cross - 6. kolo - Sverepec

8.-9. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a Ducati Slovakia Cup - jazda pravidelnosti a preteky historických automobilov a motocyklov na okruhu - 1. kolo - Nové Mesto nad Váhom

8.-9. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár (4. kolo) - zjazd - Plejsy

9. - DOSTIHY: Nový Tekov (klusáky)

9.-16. - TENIS: Turnaj ITF Futures mužov - Piešťany

9.-16. - TENIS: Turnaj ITF žien - Žilina

15.-16. - VODNÝ SLALOM: Slovak Open - otvorené majstrovstvá Slovenska - Čunovo

15.-16. - MOTORIZMUS: Majstrovstvá Európy - enduro - Veľký Medzev

15.-16. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a Slovenský pohár - enduro - 4. kolo - Veľký Medzev

15.-16. - MOTORIZMUS: Race For Fun - Slovakiaring Piešťany

16. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v triedach MX1,MX2, MX4 - motokros - 5. kolo - ???

16. - MOTORIZMUS: Slovenský pohár v triede MX1B+MX2B - motokros - 5. kolo - ???

16. - DOSTIHY: Senica

16.-23. - TENIS: Turnaj ITF Futures mužov - Dunajská Lužná

16.-23. - TENIS: Turnaj ITF žien - Trnava

22. - TRIATLON: Bátovský triatlon - Bátovce

22. - DŽUDO: Turnaj SNP - Banská Bystrica

22.-23. JAZDECTVO: Majstrovstvá Slovenska vo vytrvalostnom jazdení - ???

23. - DOSTIHY: Cena turfu, 19. ME amatérskych jazdkýň - Bratislava

23. - MOTORIZMUS: Medzinárodné preteky automobilov na okruhu - Piešťany

23.-30. - TENIS: Turnaj ITF Futures mužov - Stupava

23.-30. - TENIS: Turnaj ITF žien - Piešťany

24. - MOTORIZMUS: Zlatá prilba SNP - plochá dráha - Žarnovica

28.-30. - VODNÝ SLALOM: Danubia Cup - Čunovo

28.-30. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a Ducati Slovakia Cup - jazda pravidelnosti a preteky historických automobilov a motocyklov na okruhu - 2. kolo - Piešťany

29. - ATLETIKA: Míting Grand Prix Slovensko (Kritérium SNP) - Banská Bystrica

29. - BASKETBAL: Slovensko - Írsko, C-skupina, B-divízie kvalifikácie ME 2009 mužov

29.-30. - RÝCHL. KANOISTIKA: Majstrovstvá Slovenska v maratóne - Piešťany

29.-30. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár (5. kolo) - zjazd - Vežká Rača

30. - DOSTIHY: Veľká starohájska steeplechase - Bratislava

SEPTEMBER

? - HOKEJBAL: Európsky pohár klubov

? - DUATLON: Krompašský jarmočný duatlon - Krompachy

1. - ATLETIKA: Míting Grand Prix Slovensko - Košice

2.-6. - CYKLISTIKA: Okolo Slovenska

2.-6. - STREĽBA: M-SR - brokové zbane - Trnava

5. - VZPIERANIE: 27. ročník turnaja Laugaricio Cup a Považský pohár - Trenčín

5.-6. - ORIENTAČNÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá SR na strednej a dlhej trati - Pezinok

5.-6. - VESLOVANIE: Šintavská zákruta - Šintava

5.-6. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska - enduro a country cross - 5. kolo, resp. 7. kolo - Zábielovo

6. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska dorastencov - jednotlivci

6. - PRETLÁČANIE RUKOU: Grand Prix Salamander a 1. kolo SNLP 2009/2010 - Banská Štiavnica

6. - MOTORIZMUS: Medzinárodné preteky FIA EC automobilovej súťaže na okruhu - 40. ročník - Rallly Tatry

6. - ATLETIKA: Míting EAA Classic Atletický most 2009 - Dubnica n/V.

9. - FUTBAL: Kvalifikácia MS 2010 - 3. skupina - Slovensko - Česko

11.-13. - JAZDECTVO: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska vo dvojzáprahoch a štvorzáprahoch CAI-A - Topoľčianky

12. - RÝCHL. KANOISTIKA: X. ročník Pohára Slávie UK - Bratislava

12.-13. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR žiactva - Banská Bystrica

12.-13. - TANEČNÝ ŠPORT: Medzinárodná súťaž dospelých a seniorov Bratislava Open 2009

12.-13 - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska dorastencov - dvojice, trojice

13. - MOTORIZMUS: Medzinárodné preteky a súťaž Zóny strednej Európy v autokrose - Dargov - Dubiny

13. - DOSTIHY: Oaks, Veľká cena BBAG Baden-Baden - Bratislava

15. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR družstiev mužov a žien a finále Grand Prix Slovensko - Trnava

16. - MOTORIZMUS: Medzinárodné preteky a súťaž Zóny strednej Európy v autokrose - Oslany

19. - ATLETIKA: Medzištátne stretnutie žiactva Česko - Slovensko - Dubnica n/V.

19. - VESLOVANIE: Preteky osemveslíc Devín - Bratislava

19. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a preteky Ducati Slovakia Cup - jazda pravidelnosti a preteky historických automobilov a motocyklov na okruhu - 3. kolo - Hlohovec

19. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska žien - jednotlivkyne

19.-20. - MOTORIZMUS: Medzinárodné voľné preteky o Pohár SMF - trial - Čertov

19.-20. - VODNÝ SLALOM: VII. a VIII. kolo Slovenského pohára - Žilina

19.-20. - VODNÝ ZJAZD: V. kolo Slovenského pohára v zjazde a šprinte - Žilina

19.-27. - TENIS: Turnaj ATP Challenger Series - Trnava

20. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v triedach MX1,MX2, MX4 - motokros - 6. kolo - Šenkvice

20. - MOTORIZMUS: Slovenský pohár a Hungaria Cup v triedach MX1,MX2,MX85 - motokros - 6., resp. 1. kolo - Šenkvice

24.-27. - BEDMINTON: Head Slovak Open 2009 - Prešov

25.-26. - VESLOVANIE: Majstrovstvá SR a 42.ročník Memoriálu C. Reiskupa - Bratislava (Zlaté piesky)

25.-27. - BOX: Tokaj extraliga (6. kolo)

26. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR žiackych družstiev - ?

26. - ATLETIKA: Trnavské memoriály - Trnava

26. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a preteky Ducati Slovakia Cup - jazda pravidelnosti a preteky historických automobilov a motocyklov na okruhu - 4. kolo - Holíč

26. - TANEČNÝ ŠPORT: Slovenský pohár dospelých - 4. kolo - Nové Zámky

26. - ORIENTAČNÝ BEH: Majstrovstvá sveta na krátkej trati a v nočnom OB - Kysak

26. - RÝCHL. KANOISTIKA: LXIV. Ročník Hargašovho memoriálu - Bratislava

26. - VODNÝ SLALOM: Rozlúčkový slalom - Liptovský Mikuláš

26.-27. - JAZDECTVO: Majstrovstvá Slovenska vo voltíži - Košice

26.-27. - STREĽBA: Finále sezóny - trap - Trenčín

26.-27. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska žien - dvojice, trojice

26.-27. - HORSKÁ CYKLISTIKA: Slovenský pohár (6. kolo) - zjazd - Jasná

27. - DOSTIHY: St. Leger, Karpatská cena, Cena zimnej kráľovnej - Bratislava

27. - ORIENTAČNÝ BEH: Rebríčkové preteky - Kysak

27.9.-4.10. - ŠACH: Open Tatry 2009 - Tatranské Zruby

OKTÓBER

? - VZPIERANIE: 3. kolo I. ligy žien

2.-4. - TENIS: Detský Davis Cup a Fed Cup - celoslovenské finále - Bratislava

3. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR družstiev dorastu - ?

3. - RÝCHL. KANOISTIKA: Rozlúčkové preteky - Bratislava

3. - VODNÝ ZJAZD: XL. ročník Košického maratónu - Košice

4. - ATLETIKA: Medzinárodný maratón mieru - Košice

4. - DOSTIHY: Topoľčianky

9.-11. - BOX: Tokaj extraliga (7. kolo)

10. - KICKBOX: 1. kolo Slovenského pohára 2009/2010 (semikontakt, fullkontakt, K1-rules)

10. - FUTBAL: Kvalifikácia MS 2010 - 3. skupina - Slovensko - Slovinsko

10. - PLÁVANIE: Veľká cena Púchova - Púchov (25 m)

10. - TANEČNÝ ŠPORT: Slovenský pohár dospelých a juniorov - 5. kolo - Pezinok

10.-11. - DŽUDO: 3. kolo I. ligy mužov

10.-11. - ORIENTAČNÝ BEH: Majstrovstvá SR na klasickej trati a v štafetách - Mošovce

11. - MOTORIZMUS: Medzinárodné preteky a súťaž Zóny strednej Európy v rally - Košice

11. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska mužov - jednotlivci

17. - VODNÝ ZJAZD: Žilinský vodácky maratón - Žilina

17. - MOD. GYMNASTIKA: Majstrovstvá Slovenska - juniorky - Bratislava

17. - SILOVÝ TROJBOJ: 1. kolo extraligy mužov - Bratislava

17. (24.) - PRETLÁČANIE RUKOU: 2. kolo SNLP 2009/2010 - Vavrečka

17.-18. - ORIENTAČNÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá SR v šprinte - Banská Bystrica

17.-18. - NOHEJBAL: koniec I. ligy mužov - záverečné kolo

17.-18. - ZÁPASENIE: Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov vo voľnom štýle – Snina

17.-18. - PLÁVANIE: Štiavnický kahanec - Banská Štiavnica (25 m)

18. – SYNCHR. PLÁVANIE: Žabky na Slávii – prípravka a mladšie žiačky – Bratislava (plaváreň Pasienky)

18. - DOSTIHY: Bratislava

23.-25. - BOX: Tokaj extraliga (8. kolo)

24. - VODNÝ ZJAZD: Dunajský maratón - Bratislava

24. - MOD. GYMNASTIKA: Slovenský pohár družstiev - jarná časť - Bratislava

24. - TANEČNÝ ŠPORT: Medzinárodná otvorená súťaž dospelých - Ľanový kvietok 2009 - 22. ročník - Kežmarok

24. - TLAK NA LAVIČKE: Veľká cena Trenčína - Trenčín

24. - VZPIERANIE: 3. kolo extraligy mužov - ?

24.-25. - DŽUDO: 4. kolo I. ligy mužov

24.-25. - MOTORIZMUS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska - country cross - 9. kolo - Kuchyňa

24.-25. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska mužov - dvojice, trojice

24.10.-1.11. - TENIS: Turnaj ITF Ritro Slovak Open - medzinárodné otvorené majstrovstvá SR žien - Bratislava

25. - DOSTIHY: Cena vytrvalcov, Jesenná míľa, Odvetná cena, Veľká jesenná steeplechase - Bratislava

25. - TANEČNÝ ŠPORT: Súťaž o Pohár primátora mesta Kežmarok - Kežmarok

31. - DŽUDO: Majstrovstvá Slovenska mužov a žien - Banská Bystrica

31.10.-1.11. - PLÁVANIE: Maritim Cup - Trenčín

NOVEMBER

7. - KICKBOX: 2. kolo Slovenského pohára 2009/2010 (lightkontakt, low-kick)

7.-8. - ZÁPASENIE: Majstrovstvá Slovenska starších žiakov vo voľnom štýle - Prievidza

13.-15. - STREĽBA: OH nádeje - Nitra

13.-15. - BOX: Tokaj extraliga (9. kolo)

14. - TANEČNÝ ŠPORT: Slovenský pohár dospelých a juniorov - 6. kolo - Trenčín

14. - SILOVÝ TROJBOJ: 2. kolo extraligy mužov - Prešov

14.-15. - DŽUDO: 5. kolo I. ligy mužov

14.-15. - SYNCHR. PLÁVANIE: Slovakia Synchro 2009 - juniorky - Bratislava

14.-15. - PLÁVANIE: Pohár rektora SPU - Nitra (25 m)

17.-21. - ŠACH: Open CK Pressburg - Piešťany

14.-22. - TENIS: Turnaj ATP Challenger Series Tatra banka Slovak Open - medzinárodné majstrovstvá SR mužov - Bratislava

20.-22. - DŽUDO: Majstrovstvá Európy do 22 rokov - ?

27.-29. - BOX: Tokaj extraliga (záverečné 10. kolo)

DECEMBER

4.-6. - BOX: Majstrovstvá Slovenska mužov

5. - DŽUDO: Finále play off I. ligy mužov

5. - VZPIERANIE: Turnaj mladých nádejí - Veľký Meder

5. - MOD. GYMNASTIKA: Majstrovstvá Slovenska v spoločných skladbách - všetky vekové kategórie

5.-6. - POZEMNÝ HOKEJ: 9. ročník Memoriálu Pavla Rosu - medzinárodný turnaj mužov a žien - Bratislava (ŠH Mladosť)

12. - TANEČNÝ ŠPORT: Slovenský pohár dospelých a juniorov - 7. kolo - Košice

12. - VZPIERANIE: Vianočný turnaj pre všetkých a Memoriál Karola Wienera - Trenčín

12. - PRETLÁČANIE RUKOU: Finále Silnej ruky stredoškolákov - Bratislava

13. - SILOVÝ TROJBOJ: Vianočná cena - Bánovce n/B.

18.-20. - PLÁVANIE: Majstrovstvá Slovenska v krátkom bazéne - ???

19. - TAEKWONDO: Majstrovstvá Slovenska - zápas (kumite), poomsae (kata)

30. - PRETLÁČANIE RUKOU: Silvestrovská ruka 2009 - Senec

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Štefánka by Pulitzer
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  3. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
  4. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
  5. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  6. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
  7. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu
  8. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
  9. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime
  10. Stotisíc ľudí rozhodlo: Nadácia banky rozdelí štvrť milióna eur
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  9. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
  10. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
  1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 24 467
  2. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny 17 380
  3. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu 9 351
  4. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku 6 899
  5. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť 6 303
  6. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri? 5 264
  7. Štefánka by Pulitzer 5 109
  8. Je lepšie menučko, alebo domáca strava? Týždeň sme varili doma 4 597
  9. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online 3 567
  10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 2 961

Téma: Šport


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Kiska: Fico ma chcel vydierať, aby som ho vymenoval za predsedu ústavného súdu

Prezident Andrej Kiska vysvetľoval daňovú kauzu firmy KTAG.

Stĺpček šéfredaktorky

Robert Fico je v rozklade

Ako do Ficovej mafiánskej scény zapadajú policajné orgány?

Neprehliadnite tiež

Martin Škrtel (druhý sprava) a Adam Nemec (celkom vpravo) v reprezentácii skončili. Okrem nich aj Tomáš Hubočan.
Národný futbalový štadión.
Jakub Štěpánek, brankár Slovana Bratislava.
Momentka zo zápasu Žilina - Liptovský Mikuláš.
Petra Vlhová.