Rusi zdolali Talianov

SITA|4. jan 2009 o 07:36

V jedinom nedeľňajšom stretnutí na 21. ročníku Hopmanovho pohára tenisových miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe (3. - 9. januára), vedie v základnej B-skupine Rusko nad Talianskom po dvojhrách nezvratne 2:0.

PERTH. V jedinom nedeľňajšom stretnutí na 21. ročníku Hopmanovho pohára tenisových miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe (3. - 9. januára), celkovo druhom na tomto podujatí, vedie v základnej B-skupine Rusko nad Talianskom po dvojhrách nezvratne 2:0.

Najprv Dinara Safinová zdolala Flaviu Pennettovú za 93 minút 7:5, 6:3 a potom jej starší brat Marat Safin zvíťazil nad Simonem Bolellim za 90 minút 7:6 (5), 6:4. Štvorhra na tvrdom povrchu v hale Burswood Dome teda už nemôže nič zmeniť na úspešnom vstupe „zbornej“ do týchto neoficiálnych MS tímov pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) s celkovou dotáciou 1 milión AUD.

V sobotu si v rovnakej skupine poradilo Francúzsko (Alizé Cornetová, Gilles Simon) s víťazom ázijskej kvalifikácie Taiwanom (Hsieh Su-wei, Lu Jen-hsun) hladko 3:0. Slováci Dominika Cibulková a Dominik Hrbatý vstúpia do diania v pondelok 5. januára o 10.00 h SEČ duelom v základnej A-skupine proti trofej obhajujúcim Američanom Meghann Shaughnessyovej a Jamesovi Blakovi (vlani však za USA hrali Serena Williamsová a Mardy Fish). Už o 2.30 h SEČ v rovnakej skupine proti sebe nastúpia domáca Austrália (Casey Dellacquová, Lleyton Hewitt) a Nemecko (Sabine Lisická, Nicolas Kiefer).

4. Taiwan 1 1 0:3 0:6

Vysvetlivky: za menom krajiny nasleduje počet zápasov, víťazstvá, prehry, skóre z jednotlivých stretnutí, sety a body.

Predchádzajúci výsledok: Francúzsko - Taiwan 3:0.