Mihálik späť na farmu

SITA|7. jan 2009 o 09:45

Slovenský hokejový obranca Vladimír Mihálik je po odohratí ďalších troch zápasov v drese klubu severoamerickej NHL Tampa Bay Lightning od utorka opäť na farme v AHL v tíme Norfolku.

TAMPA. Do zostavy "bleskov" sa po zranení vrátil obranca Paul Ranger a v Norfolku pred šnúrou troch stretnutí boli na súpiske len traja zadáci.

Dvadsaťjedenročný Prešovčan nastúpil od 1. januára v troch zápasoch NHL: na Nový rok vo Washingtone (4:7) a potom počas víkendu najprv doma proti Caroline (2:3) a o deň neskôr v Atlante (4:1), kde si pripísal aj svoj prvý bod v NHL za asistenciu na gól Ryana Maloneho v 59. minúte zápasu. Mohutný obranca (202 cm, 112 kg), ktorého Tampa draftovala v roku 2005 v 1. kole z celkovo tridsiatej pozície, si odkrútil debut v NHL v úvode sezóny počas dvojice zápasov v Prahe proti New York Rangers. V Norfolku má zatiaľ na konte 29 zápasov, dva góly, 6 asistencií a 28 trestných minút.