Slovenským tímom sa nedarilo

SITA|10. jan 2009 o 20:36

12. kolo spoločnej česko-slovenskej ženskej hádzanárskej WHIL (Women´s Handball International League).

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola spoločnej česko-slovenskej ženskej hádzanárskej WHIL (Women´s Handball International League):

HK Slávia Partizánske - DHK Zora Olomouc 22:24 (12:11)

Najviac gólov: Poláková 10, Bachratá 4, Blažeková a Kalmárová po 3 - Hejtmánková, Hrbková a Tomečková po 5

Pok. hody: 5/5 - 5/5, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Pastierik a Cipov (obaja SR), 250 divákov

Vo vyrovnanom zápase sa z víťazstva napokon radovali hráčky Olomouca. O úspechu hosťujúceho družstva rozhodol skúsenejší káder a zvýšený počet technických chýb domáceho Partizánskeho v druhom polčase.

HC Zlín - TJ Házená Jindřichov Hradec 25:22 (16:13)

Najviac gólov: Budayová 13/3, Nevrlá 6, Růčková 4 - Matoušková 5/3, Martinková 5, Pilářová 4/1

Pok. hody: 4/3 - 7/5, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Simu a Nesvadba (obaja ČR), 250 divákov

V Zlíne videli diváci vyrovnané stretnutie, na konci ktorého sa mohli radovať domáce hádzanárky. Hádzanárky domáceho tímu viedli celý prvý polčas a aj do šatní išli s 3-gólovým náskokom (16:13). Hosťujúcim hráčkam z Hradca sa však v strede druhej časti hry podarilo vyrovnať a zdramatizovať duel. Domáce však napokon boli v koncovke lepšie a sériou 4 gólov pred záverom stretnutia napokon zvíťazili 25:22.

HC Britterm Veselí nad Moravou - ŠKP Bratislava 23:18 (11:9)

Najviac gólov: Handlová 7/2, Fleková 5/1 - Beňušková 5/1, Šestáková 4, Jančáková 3/3

Pok. hody: 5/4 - 8/4, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Kabulič, Skružný (obaja ČR), 350 divákov

Vo Veselí nad Moravou sa odvíjal zápas veľmi dobrej úrovne. Domáce hráčky proti Bratislavčanov podržala dobrým výkonom brankárka Černá a aj jej zásluhou sa z víťazstva napokon radoval český klub.