Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo
Body? Sagan a Démare budú radi, ak prídu v časovom limite

Víťazkou Neunerová, Kuzminová opäť bodovala

Víťazkou mimoriadne dramatických rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 5. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu sa stala domáca reprezentantka.

RUHPOLDING. Víťazkou mimoriadne dramatických rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 5. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu sa stala domáca reprezentantka Magdalena Neunerová. Šesťnásobná majsterka sveta má vo veku necelých 22 rokov (nar. 9. februára 1987) po piatku na svojom konte už rovný tucet prvenstiev v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus.

Na ceste za víťazstvom ju nezastavil ani chybný výstrel na druhej streleckej položke v stoji a v záverečnom okruhu opäť predviedla fantastický bežecký výkon, ktorý jej priniesol zlatú priečku. Druhá s minimálnym odstupom 0,2 s skončila jej krajanka Kati Wilhelmová, bronz si vybojovala Bieloruska Darja Domračevová, ktorá už zaostala o 14 sekúnd. Po prvej streleckej položke v ľahu bola na čele líderka celkovej klasifikácie SP Ruska Svetlana Slepcovová, ale nakoniec podľahla svojmu tempu a skončila piata. Aj to jej však stačilo na udržanie si žltého štartového čísla vedúcej pretekárky. Rovnako jej stále patrí červený dres najlepšej v hodnotení rýchlostných pretekov.

Z kvarteta Sloveniek v 106-člennom štartovom poli bola najlepšia Anastasia Kuzminová. Jediná sa dokázala dostať na bodované priečky. Za 33. miesto jej na konto pribudne 8 bodov. Ďalšie tri zverenky trénera Milana Gašperčíka sa nekvalifikovali ani do nedeľných stíhacích pretekov, kam postupuje 60 najrýchlejších zo šprintu. Martina Halinárová skončila šesťdesiata prvá, Ľubomíru Kalinovu klasifikovali na 66. priečke a Natália Prekopová figurovala vo výsledkovej listine na 89. mieste.

Výsledky:

Ženy - rýchlostné preteky na 7,5 km: 1. Magdalena Neunerová (Nem.) 23:26,6 min (1 trestný okruh), 2. Kati Wilhelmová (Nem.) +0,2 s (0), 3. Darja Domračevová (Bielorus.) + 14,0 (0), 4. Čun-li Wang (Čína) +28,3 (0), 5. Svetlana Slepcovová (Rus.) +32,2 (1), 6. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +37,5 (1), 7. Jekaterina Jureivová (Rus.) +41,4 (1), 8. Oľga Zajcevová (Rus.) +48,7 (1), 9. Helena Jonssonová (Švéd.) +49,5 (0), 10. Anna Karin Olofssonová-Žideková (Švéd.) +53,4 (1),... 33. Anastasia Kuzminová +2:01,2 (2), 61. Martina Halinárová +2:51,9 (2), 66. Ľubomíra Kalinová +2:56,8 (2), 89. Natália Prekopová (všetky SR) +4:04,8 (1)