V skiatlone triumf Taliana Pillera Cottrera

SITA|17. jan 2009 o 20:03

V skiatlone mužov na 15+15 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v kanadskom stredisku Whistler zvíťazil Pietro Piller Cottrer.

WHISTLER.

Tridsaťštyriročný Talian v dejisku budúcoročných ZOH rozhodol o svojom triumfe v druhej polovici "korčuliarskeho“ úseku, keď necelých 6 km pred cieľom unikol z desaťčlennej skupiny a na dvoch kilometroch získal na súperov polminútový náskok, ktorý si ustrážil až do cieľa. Druhé miesto v záverečnom súboji získal Francúz Jean Marc Gaillard (+15,0 s), tretia pozícia napokon patrí ďalšiemu Talianovi Valeriovi Checchimu (+15,3). Slovensko v súťaži mužov zastúpenie nemalo.

Skúsený Piller Cottrer, ktorý v tejto disciplíne získal na ZOH 2006 bronz, si vo Whistleri vo svojom jubilejnom 160. štarte v SP vybojoval piaty individuálny triumf v tomto seriáli. Naposledy sa na najvyšší stupeň postavil v minulej sezóne v Bormiu, keď vyhral šprint na 3,3 km.

Od 21.45 h SEČ je vo Whistleri na programe rovnaká disciplína žien na polovičnej trati. Na štart by sa mal postaviť aj Slovenka Alena Procházková, ktorá vyhrala piatkový šprint.

Výsledky:

Muži - skiatlon na 15+15 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Pietro Piller Cottrer (Tal.) 1:13:01,5 h, 2. Jean Marc Gaillard (Fr.) +15,0 s, 3. Valerio Checchi (Tal.) +15,3, 4. David Hofer (Tal.) +15,9, 5. Emmanuel Jonnier (Fr.) a Ivan Babikov (Kan.) +16,5, 7. Roland Clara (Tal.) +16,7, 8. Christophe Perrillat (Fr.) +16,8, 9. Giorgio di Centa (Tal.) +17,0, 10. Devon Kershaw (Kan.) +26,6.