Mladí Slováci v Budapešti na 7. mieste

Slovenskí juniorskí reprezentanti v pozemnom hokeji obsadili na halovom turnaji B-divízie majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie v Budapešti 7. miesto.

BUDAPEŠŤ. Slovenskí juniorskí reprezentanti v pozemnom hokeji obsadili na halovom turnaji B-divízie majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie v Budapešti (16. - 18. 1.) v konkurencii ôsmich družstiev 7. miesto. Do elitnej A-divízie MEJ 2011 si vybojovali napokon postup prvé dva tímy v konečnom poradí - Česko (nestratilo ani bod) a Škótsko.

Zverenci trénerskej dvojice Miroslav Kopča - Martin Kopča mali v maďarskej metropole v piatich vystúpeniach nepriaznivú bilanciu - jedno víťazstvo, jednu remízu a tri prehry pri vyrovnanom skóre 15:15. V základnej B-skupine hrali mladí Slováci nerozhodne s výberom Bulharska (3:3), podľahli tímom Škótska (2:3) a Chorvátska (2:6), s jediným bodom obsadili poslednú 4. priečku a museli následne nastúpiť "iba" v skupine o 5.-8. miesto (do finálovej skupiny postupovali z dvoch štvorčlenných skupín prvé dve družstvá, pozn.). V nej pozemkári SR najskôr v sobotu večer podľahli domácemu Maďarsku tesne 2:3, pri nedeľňajšom vyvrcholení turnaja si však napravili renomé hladkým víťazstvom nad Gréckom 6:0. V záverečných gólových štatistikách figuroval Matej Hruška medzi kanoniermi na 3. mieste, keď zaťažil konto súperov 8 presnými zásahmi. "Potvrdilo sa, že najväčšími favoritmi turnaja boli Česi. Chceli sme sa popasovať o druhé miesto, bohužiaľ, nestalo sa tak. Napokon z toho bola siedma priečka, z tejto B-divízie sa nezostupuje," informoval agentúru SITA manažér slovenských juniorov Miloš Chodas.

Súhrn výsledkov Slovenska na turnaji B-divízie majstrovstiev Európy v halovom pozemnom hokeji juniorov v Budapešti (16. - 18. 1. 2009)

Základná B-skupina (poradie: 1. Škótsko 7 b., 2. Chorvátsko 4, 3. Bulharsko 4, 4. Slovensko 1):

Slovensko - Škótsko 2:3 (1:1), góly SR: Hruška, Jelačič

Slovensko - Bulharsko 3:3 (1:2), góly SR: Hruška 2, Bartík

Slovensko - Chorvátsko 2:6 (2:3), góly SR: Kobza, Hruška

Skupina o 5. - 8. miesto (Slovensku sa zo základnej B-skupiny započítaval výsledok s Bulharskom):

Slovensko - Maďarsko 2:3 (2:3), góly SR: M. Romanec, Hruška

Slovensko - Grécko 6:0 (2:0), góly: Hruška 3, Bartík 2, Jelačič

Konečné poradie: 1. Česko, 2. Škótsko (obe krajiny postúpili do A-divízie MEJ 2011), 3. Chorvátsko, 4. Portugalsko, 5. Bulharsko, 6. Maďarsko, 7. SLOVENSKO, 8. Grécko