Bronz pre Mosného z majstrovstiev Rakúska

SITA|19. jan 2009 o 14:10

Slovenský triatlonista Peter Mosný si na medzinárodných majstrovstvách Rakúska v zimnom triatlone (beh - horská cyklistka - beh na lyžiach) vybojoval bronz.

ZELL AM SEE. Slovenský triatlonista Peter Mosný si na medzinárodných majstrovstvách Rakúska v zimnom triatlone (beh - horská cyklistka - beh na lyžiach) v alpskom stredisku Zell am See vybojoval bronzovú medailu. V dramatickom súboji o striebro o dve desatiny sekundy podľahol domácemu Sigimu Bauerovi. Mosný sa zároveň stal víťazom kategórie pretekárov do 23 rokov. Dobre si počínali aj ďalší pretekári zo Slovenska. Tomáš Jurkovič skončil celkovo šiesty, Matúš Jurečka bol sedemnásty a Jozefa Tomašoviča klasifikovali v 75-člennom štartovom poli na 29. pozícii.

Výsledky (6,3 km beh - 13 km horská cyklistika - 10 km beh na lyžiach)

1. Pavel Jindra (ČR) 1:09:50,9 h, 2. Sigi Bauer (Rak.) 1:09:52,0, 3. Peter Mosný (Triklub FTVŠ Bratislava) 1:09:52,2, ... 6. Tomáš Jurkovič (ŠK Považská Bystrica) 1:11:20,8, 17. Matúš Jurečka (T.A.T. Martin) 1:15:17,2, 29. Jozef Tomašovič (Trian UMB Banská Bystrica) 1:18:18,9