Maďari vyhrali tesne nad Švédmi

TASR|25. jan 2009 o 18:13

V prvom zápase nedeľňajšieho programu I. štvrťfinálovej skupiny na MS v Záhrebe zdolali reprezentanti Maďarska.

Záhreb. V prvom zápase nedeľňajšieho programu I. štvrťfinálovej skupiny na MS v Záhrebe zdolali reprezentanti Maďarska hádzanárov Švédska tesne 31:30. Slováci, ktorí hrajú v rovnakej skupine, nastúpia o 20.30 proti domácim Chorvátom.

Švédsko - Maďarsko 30:31 (18:16)

Najviac gólov: Källman 8, Andersson 7, Larholm 4/2 - Ilyés 8, Császár 7/1, Nagy 6

Maďari začali zápas lepšie. Viedli už 12:9, ale v závere polčasu ich pribrzdili dve vylúčenia krátko po sebe. Švédi počas nich skórovali štyrikrát a otočili polčas vo vlastný prospech. Po obrátkach zverenci Jánosa Hajdua rýchlo vyrovnali a mužstvá šli až do konca bok po boku. V záverečnej minúte pri stave 31:30 chytil Arrheniusovi tutovku Fazekas. Švédi mohli v posledných sekundách ešte zrovnať stav, ale na hrdinu stretnutia už nestihli vystreliť.