Chára poslal hákovaním Ovečkina do šatne

Zdeno Chára ukázal svoju tvrdosť aj Rusovi Ovečkinovi.
Zdeno Chára ukázal svoju tvrdosť aj Rusovi Ovečkinovi. (Autor: SITA AP)
SITA|28. jan 2009 o 11:15

Hviezda klubu NHL Washington Capitals Alexander Ovečkin prežil v utorok v noci ťažké chvíle po stretnutí so slovenským obrancom a kapitánom Boston Bruins Zdenom Chárom.

BOSTON. V 35. minúte zápasu hákoval slovenský obor Ovečkina, ktorý potom nekontrolovateľne narazil na mantinel.

Dvadsaťtriročný Rus, ktorý si narazil pravé rameno a hlavu, ostal po hákovaní nehybne ležať na ľade. Po 15 sekundách sa zdvihol a odkorčuľoval na lavičku s tvárou v dlaniach. O niekoľko minút sa vrátil na ľad, ale pre problémy s pohyblivosťou pravého ramena sa vrátil na lavičku. Potom odišiel do šatne a v tuneli šmaril rukavice a prilbu o zem. V tretej tretine sa znova vrátil do zostavy "Caps", no nezabránil ich prehre 2:3 po predĺžení. Najlepší strelec NHL a tretí hráč kanadského bodovania odohral v tomto zápase napriek bolestivému incidentu takmer 21 minút, pripísal si asistenciu na prvý gól svojho tímu a na bránku Tima Thomasa vyslal 9 striel.

Zetterberg podpísal na 12 rokov za 72 miliónov dolárov

Klub zámorskej NHL Detroit Red Wings podpísal so švédskym útočníkom Henrikom Zetterbergom najlukratívnejšiu zmluvu vo svojej histórii. Hodinu po utorňajšom prehratom zápase s Columbusom (2:3 po predĺžení) oznámil michiganský klub, že s 28-ročným Švédom uzavreli 12-ročný kontrakt na 72 miliónov USD. Ľavý krídelník prvého útoku "červených krídel" si v utorok vo svojom 400. zápase v základnej časti NHL pripísal prihrávku na gól Mariána Hossu a má na konte po 45 zápasoch sezóny 17 gólov a 26 asistencií.

Zetterberg, ktorému sa po sezóne mala skončiť zmluva, sa v minulom roku podstatnou mierou pričinil o zisk Stanleyho pohára pre Detroit, keď v základnej časti nazbieral 43 gólov a 49 asistencií. V play off pridal ďalších 13 gólov a 14 asistencií v 22 zápasoch, ktoré mu vyniesli Conn Smithe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play off. Olympijský víťaz z roku 2006, ktorý všetkých svojich 6 sezón v NHL strávil v Detroite, má zatiaľ vo svojej zámorskej kariére na konte 169 gólov a 206 asistencií.