Slováci nebodovali, Rangers dostali desať gólov

Súboj medzi Miko Modanom z Dallasu a Coltonom Orrom z NY Rangers.
Súboj medzi Miko Modanom z Dallasu a Coltonom Orrom z NY Rangers. (Autor: SITA AP)
SITA|7. feb 2009 o 08:12

V piatkových zápasoch NHL sa na ľade predstavil spomedzi slovenských hokejistov jedine Miroslav Šatan, ktorý načal svoju druhú tisícku zápasov v NHL.

NEW YORK. V piatkových zápasoch zámorskej NHL sa nepresadil žiadny z dvojice slovenských hokejistov - Miroslav Šatan a Peter Ölvecký, ktorí sa objavili na ľade.

Z radu výsledkov sa vymyká ten z Dallasu, kde domáci deklasovali hostí z New Yorku 10:2 a vytvorili tak nový rekord od presťahovania klubu do Texasu. Predchádzajúci dvojciferný výsledok dosiahli „Hviezdy“ ešte ako Minnesota North Stars v roku 1993, keď zdolali San Jose (10:3).

"V tomto zápase sme sa doslova všetci pobláznili. Vôbec sme nedodržali stanovenú taktiku. Góly strieľali naši osvedčení strelci, ale aj hráči zvyšných útokov," vyslovil sa po zápase obranca Darryl Sydor, ktorý sám nepatrí medzi kanonierov a sieť za súperovým brankárom rozvlnil len po druhý raz v sezóne.

Absolútnym rekordom klubu ostáva výsledok z roku 1981, keď Minnesota North Stars rozdrvila doma Winnipeg 15:2. Rangers pritom nehrali až tak zle. Skóre duelu otvoril Nikolaj Žerdev, ktorý v druhej tretine pridal aj druhý presný zásah. Po 40 minútach prehrávali hostia 2:4, čo nie je manko, ktoré by sa nedalo stiahnuť. Poslednú tretinu však nešťastný brankár Valiquette nestačil ťahať puky zo siete, keď z deviatich striel na bránku až šesť prešlo za jeho chrbát. Rangers dostali desať gólov naposledy v roku 1993, keď podľahli Pittsburghu (4:10).

Oveľa vyrovnanejší duel zohrali súperi zo Severovýchodnej divízie v Buffale, kde domáci zdolali tabuľkového suseda z Montrealu 3:2. Podstatným kamienkom pri piatom domácom víťazstve "šablí" v rade bol opäť brankár Ryan Miller. Ten po dvoch stretnutiach s čistým kontom držal neprestrieľnosť až do 31. min a šnúru bez inkasovaného gólu natiahol až na 160 minút.

Hokejisti Pittsburghu najmä dobrému výkonu kapitána Crosbyho (1+2) vyhrali nad Columbusom a po prvý raz od novembra sa tešili z víťazstva v dvoch zápasoch po sebe. Miroslav Šatan, ktorý načal druhú tisícku zápasov v NHL, si na svoje konto pripísal jeden plusový bod a jednu strelu na bránku. "tučniaci" napriek zlepšeným výkonom ešte stále strácajú jeden bod na postupovú ôsmu priečku vo Východnej konferencii.

Problémy s postupom do bojov o Stanleyho pohár by nemali mať hráči New Jersey, ktorí podľa predpokladov uspeli na ľade slabučkej Atlanty.

Veľmi vyrovnaný boj o postupové miesta bude zúriť pravdepodobne až do konca riadnej hracej časti na Západe, kde sa o pozície na 5. až 8. priečke bije až desať tímov. Minnesotu z tohto hľadiska možno bude škrieť piatková prehra s Nashvillom, v ktorého bránke stál neprekonateľný Dan Ellis. Gólman „Predators“ zlikvidoval všetkých 22 streleckých pokusov domácich a po tretí raz v sezóne odchádzal z ľadu s čistým kontom. V zostave Minnesoty nechýbal ani mladý slovenský útočník Peter Ölvecký, ktorý strávil na ľade iba 5 a pol minúty, no stihol vyslať na bránku súpera jednu strelu.

ATLANTA - NEW JERSEY 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)

Góly: 23. Armstrong - 5. Zajac, 11. Madden, 12. Clarkson, 24. Parise, 29. Gionta. Brankári: Lehtonen (29. Hedberg) - Weekes. Diváci: 17.067.

BUFFALO - MONTREAL 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 21. Špaček, 33. Paetsch, 45. Connolly - 31. Koivu, 57. Hamrlík. Brankári: Miller - Price. Diváci: 18.161.

PITTSBURGH - COLUMBUS 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 26. Letang, 29. Sýkora, 36. Letang, 60. Crosby - 50. Ťjutin. Brankári: Fleury - Dubielewicz. Diváci: 17.050.

MINNESOTA - NASHVILLE 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 33. Arnott, 42. Legwand. Brankári: Bäckström - Ellis. Diváci: 18.568.

DALLAS - NY RANGERS 10:2 (3:1, 1:1, 6:0)

Góly: 5. Sutherby, 15. Ribeiro, 19. Richards, 39. Ribeiro, 45. Lehtinen, 51. Brunnström, 52. Ott, 52. Sydor, 56. Neal, 58. Neal - 4. Žerdev, 24. Žerdev. Brankári: Turco - Valiquette. Diváci: 18.532.