Leverkusen prehral so Stuttgartom 2:4

SITA|7. feb 2009 o 17:49

V súboji prvého s posledným vedúci tím TSG Hoffenheim v 19. kole I. bundesligy len remizoval s Borussiou Mönchengladbach na jej pôde 1:1.

BERLÍN. V súboji prvého s posledným vedúci tím TSG Hoffenheim v 19. kole I. bundesligy len remizoval s Borussiou Mönchengladbach na jej pôde 1:1, no napriek tomu s veľkou pravdepodobnosťou nepríde o priebežné prvé miesto v najvyššej nemeckej futbalovej súťaži.

Borussia pritom mohla aj zvíťaziť, keď ešte minútu pred koncom riadneho hracieho času vyhrávala gólom Baumjohanna zo 44. min 1:0, no v 89. min vybojoval bod pre hostí Welligton.

Priebežne tretí Hamburger SV si z ihriska Karlsruhe neodniesol ani bod, keď napriek polčasovému vedeniu 1:0 nakoniec prehral 2:3. Nedarilo sa ani hráčom Bayeru Leverkusen, ktorí doma prehrali s VfB Stuttgart v zápase bohatom na góly 2:4, keď od 49. min hrali bez vylúčeného Vidala.

V stretnutí medzi Wolfsburgom a Bochumom proti sebe nastúpili Slováci Peter Pekarík a Stanislav Šesták, ktorí za svoje kluby odohrali celý zápas. Šťastnejší bol prvý menovaný, keďže Wolfsburg zdolal hostí 2:0 gólmi Džeka z 21. a 85. min.

Výsledky sobotňajších stretnutí 19. kola nemeckej najvyššej futbalovej súťaže - I. bundesligy:

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 2:4 (0:1)

Góly: 67. Kiessling, 90. Charisteas - 3. a 75. M. Gomez, 51. Hitzlsperger, 90. Sinkiewicz (vl. gól), ČK: 49. Vidal (Leverkusen)

Vratislav Greško (Bayer Leverkusen) nebol na zápasovej súpiske

Eintracht Frankfurt - 1. FC Kolín 2:2 (1:0)

Góly: 33. Russ, 63. Fenin - 57. a 74. Novakovič (druhý z 11 m), ČK: 73. Chris (Frankfurt)

Karlsruhe - Hamburger SV 3:2 (0:1)

Góly: 49. a 90. Freis, 53. Federico - 7. Guerrero, 48. Benjamin, ČK: 82. Engelhardt - 76. Petrič

Borussia Mönchengladbach - TSG Hoffenheim 1:1 (1:0)

Góly: 44. Baumjohann - 89. Welligton

Schalke 04 - Werder Brémy 1:0 (0:0)

Gól: 48. Howedes

VfL Wolfsburg - VfL Bochum 2:0 (1:0)

Góly: 21. a 85. Džeko

Peter Pekarík (Wolfsburg) odohral celý zápas - Stanislav Šesták (Bochum) odohral tiež celé stretnutie

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Leverkusen prehral so Stuttgartom 2:4