BRATISLAVA. Súhrn výsledkov víkendových stretnutí štvrťfinálového 1. kola svetovej skupiny a finálového 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie 2009 tenisových reprezentačných družstiev žien:
Svetová skupina - štvrťfinálové 1. kolo (zhora podľa "pavúka"):
RUSKO - ČÍNA 5:0
(Moskva, Olympijský štadión, tvrdý povrch RuKortHard v hale)
Sobota:
Svetlana Kuznecovová - Zi Jan 6:2, 6:4
Jelena Dementievová - Šuai Žang 6.3, 6:0
Nedeľa:
Anna Čakvetadzeová - Zi Jan 6:1, 6:2
Alisa Klejbanovová - Sun Tian-tian 6:1, 6:1
Jelena Dementievová, Svetlana Kuznecovová - Sun Tian-tian, Zi Jan 1:6, 6:4, 6:4
FRANCÚZSKO - TALIANSKO 0:5
(Orléans, Palais des Sports, tvrdý povrch Resin v hale)
Sobota:
Amélie Mauresmová - Flavia Pennettová 6:2, 6:7 (7), 4:6
Alizé Cornetová - Francesca Schiavoneová 1:6, 6:2, 6:8
Nedeľa:
Alizé Cornetová - Flavia Pennettová 2:6, 2:6
Amélie Mauresmová - Sara Erraniová 3:6, 4:6
Séverine Bremondová, Nathalie Dechyová - Sara Erraniová, Roberta Vinciová 4:6, 4:6
USA - ARGENTÍNA 3:2
(Surprise / Arizona, Tennis and Racquet Complex, tvrdý povrch Decoturf vonku)
Sobota:
Jill Craybasová - Betina Jozamiová 6:2, 6:1
Melanie Oudinová - Gisela Dulková 2:6, 5:7
Nedeľa:
Jill Craybasová - Gisela Dulková 1:6, 3:6
Melanie Oudinová - Betina Jozamiová 2:6, 6:1, 6:2
Julie Dittyová, Liezel Huberová - Gisela Dulková, Betina Jozamiová 6:2, 6:3
ČESKO - ŠPANIELSKO 4:1
(Brno, Výstavisko - pavilón B, koberec v hale)
Sobota:
Petra Kvitová - Carla Suárezová-Navarrová 6:4, 6:4
Iveta Benešová - Nuria Llagosterová-Vivesová 6:1, 1:6, 4:6
Nedeľa:
Lucie Šafářová - Carla Suárezová-Navarrová 6:4, 6:3
Petra Kvitová - Nuria Llagosterová-Vivesová 6:4, 7:5
Iveta Benešová, Květa Peschkeová - Lourdes Domínguezová-Linová, María-José Martínezová-Sánchezová 6:4, 6:2
Dvojice v semifinále (hrá sa 25. - 26. apríla):
Taliansko - Rusko
Česko - USA
Čína, Francúzsko, Argentína a Španielsko budú 25. - 26. apríla hrať o účasť vo svetovej skupine 2010.
II. svetová skupina - finálové 1. kolo:
SLOVENSKO - BELGICKO 4:1
(Bratislava, Sibamac aréna NTC, tvrdý povrch Premier Court pod zatiahnutou strechou)
Sobota:
Dominika Cibulková - Kirsten Flipkensová 7:6 (4), 6:1
Daniela Hantuchová - Yanina Wickmayerová 7:6 (2), 6:3
Nedeľa:
Dominika Cibulková - Yanina Wickmayerová 6:0, 6:3
Lenka Wienerová - Kirsten Flipkensová 3:6, 6:4, 0:6
Magdaléna Rybáriková, Lenka Wienerová - Tamaryn Hendlerová, Sofie Oyenová 6:4, 6:4
ŠVAJČIARSKO - NEMECKO 2:3
(Zürich, Saalsporthalle, tvrdý povrch Rebound Ace v hale)
Sobota:
Patty Schnyderová - Anna-Lena Grönefeldová 7:6 (0), 6:3
Timea Bacsinszká - Sabine Lisická 0:6, 4:6
Nedeľa:
Patty Schnyderová - Sabine Lisická 6:7 (4), 7:5, 6:1
Timea Bacsinszká - Anna-Lena Grönefeldová 3:6, 1:6
Patty Schnyderová, Stefanie Vögeleová - Anna-Lena Grönefeldová, Tatjana Maleková 4:6, 3:6
SRBSKO - JAPONSKO 4:1
(Belehrad, Belgrade Arena, tvrdý povrch RuKortHard v hale)
Sobota:
Ana Ivanovičová - Ai Sugijamová 6:4, 6:4
Jelena Jankovičová - Ajumi Moritová 6:1, 6:0
Nedeľa:
Jelena Jankovičová - Ai Sugijamová 6:3, 6:2
Ana Ivanovičová - Ajumi Moritová 6:1, 6:2
Jelena Jankovičová, Ana Jovanovičová - Rika Fudžiwarová, Aiko Nakamurová 6:3, 5:7 - skreč, Srbky odstúpili
UKRAJINA - IZRAEL 3:2
(Charkov, Palác športov Lokomotiv, tvrdý povrch Latex-ite v hale)
Sobota:
Aľona Bondarenková - Tzipora Obzilerová 6:4, 6:4
Kateryna Bondarenková - Šahar Peerová 3:6, 7:6 (6), 3:6
Nedeľa:
Aľona Bondarenková - Šahar Peerová 6:4, 5:7, 4:6
Kateryna Bondarenková - Tzipora Obzilerová 6:1, 4:6, 6:0
Aľona Bondarenková, Kateryna Bondarenková - Tzipora Obzilerová, Šahar Peerová 6:3, 6:2
Slovensko, Nemecko, Srbsko a Ukrajina postúpili do stretnutí o účasť vo svetovej skupine 2010 (hrá sa 25. - 26. apríla 2009). Belgicko, Švajčiarsko, Japonsko a Izrael budú v rovnakom termíne bojovať o účasť v II. svetovej skupine 2010. Do tejto baráže postúpili z turnajov I. skupín kontinentálnych zón (hralo sa 4. - 7. februára v Tallinne, Perthe a Montreale) Estónsko, Poľsko, Austrália a Kanada.