Rusko 3:1 0:0 Egypt
Koniec | Aktualizované o 21:56 | Sledujte naživo

Slováci nestačili ani na Švédov

LIVERPOOL. Slovenskí reprezentanti nedokázali na bedmintonových majstrovstvách Európy miešaných družstiev v anglickom Liverpoole ani vo svojom druhom vystúpení získať čo i len set.

Slováci v stredajšom zápase 3. skupiny podľahli Švédsku 0:5. Záverečné vystúpenie na kontinentálnom šampionáte čaká slovenský výber vo štvrtok 12. 2. od 15.00 h SEČ proti družstvu Estónska.

Výsledky - ME miešaných družstiev v Liverpoole - streda:

Slovensko - Švédsko 0:5

Jarolím Vícen, Gabriela Zabavníková - Joel Johansson-Berg, Emma Wengbergová 0:2 (-16, -13)

Slovenský pár držal do polovice prvého setu vyrovnané skóre (11:12), potom si však Švédi vypracovali štvorbodový náskok. Ten síce naši dvakrát znížili na rozdiel dvoch bodov (13:15, 15:17), ale v koncovke ich už súperi bližšie nepustili. Severanom vyšiel aj nástup do druhého setu (8:3), Vícen so Zabavníkovou to však nezabalili a pauzovalo sa už za stavu 11:9 pre nich. Žiaľ, ďalšej švédskej ofenzíve už nedokázali odolať a od stavu 13:14 im už súperi nepustili ani jediný bodík. Hralo sa 23 minút.

Michal Matejka - Kristian Karttunen 0:2 (-14, -7)

V úvode stretnutia prevzal iniciatívu Švéd, Matejka však kontroval a otočil zo 4:8 na 9:8. Za tohto stavu však získal Karttunen sedem bodov po sebe, čo bolo z pohľadu vývoja setu rozhodujúce. V druhom sete predviedol severan razantný nástup (7:1) a do konca stretnutia už potvrzdoval 87-miestny rozdiel vo svetovom rebríčku. Hralo sa 31 minút.

Zuzana Orlovská - Sophia Hanssonová 0:2 (-5, -8)

Slovenská hráčka dostala trpký darček k 20. narodeninám. Limitovaná nepríjemnou chorobou s horúčkami nedokázala vzdorovať objektívne podstatne kvalitnejšej súperke ani v jednom sete. Hralo sa 17 minút.

Jarolím Vícen, Michal Matejka - Joel Johansson-Berg, Johan Kasperi 0:2 (-13, -13)

Len v úvode stretnutia dokázali slovenskí hráči držať vyrovnanú hru (3:3), severania si potom postupne budovali bezpečný náskok. Úvod druhého dejstva bol podstatne vyrovnanejší, Slováci viedli ešte 9:7, potom však prišla sedembodová šnúra Švédov (9:14) a o výsledku bolo prakticky rozhodnuté. Zápas trval 22 minút.

Zuzana Orlovská, Gabriela Zabavníková - Emma Wengbergová, Elin Bergblomová 0:2 (-14, -7)

Favorizované Švédky získali hneď v úvode náskok (7:2), slovenský pár však však zabojoval a postupne sa dotiahol na rozdiel jediného bodu (13:14). Švédky však nepripustili zvrat a do konca setu už dovolili prešovsko-košickému duu iba jeden bodík. Aj v druhom sete ušiel Slovenkám úvod (0:5), čo predznamenalo hladký priebeh v prospech severaniek. Hralo sa 20 minút.