Na záver prehra Slovákov s Estónskom

Slovenskí reprezentanti podľahli vo svojom poslednom vystúpení na bedmintonových majstrovstvách Európy miešaných družstiev v Liverpoole Estónsku 1:4.

LIVERPOOL,

Jedinú výhru na celom šampionáte získali pre tím v mixe Matejka so Zabavníkovou. Slovensko obsadilo v tabuľke 3. skupiny poslednú, štvrtú priečku. Postup zo skupín si zatiaľ vybojovali Ukrajina, Rusko, Francúzsko a Holandsko, o zvyšných sa rozhoduje vo večerných zápasoch.

Výsledok:

SLOVENSKO - ESTÓNSKO 1:4

Michal Matejka, Gabriela Zabavníková - Raul Must, Laura Vanaová 2:0 (12, 16)

Slovenský mix sa predstavil v inovovanej podobe, naši stavili na skúsenosť. Tá sa vyplatila, Matejka so Zabavníkovou začali výborne, viedli 4:0. Hoci súperi v strede setu vyrovnali na 10:10, prišiel bodový odskok našich na 15:11, čím Estóncov definitívne zlomili a v závere setu jasne kraľovali. Slovenský pár vynikal aktivitou, pripisoval si jeden víťazný úder za druhým, a aj druhý set začal jasnou prevahou (3:1, 8:3, 11:7). Hoci sa súperi ešte snažili (13:11), slovenský pár trpezlivou hrou odrazil nápor a v koncovke už jasne dominoval. Naše družstvo tak získalo vôbec prvú výhru na šampionáte. Hralo sa 20 minút

Zuzana Orlovská - Kati Tolmoffová 0:2 (-9, -7)

Chorobou sužovaná Slovenka nemala proti výbornej estónskej hráčke veľa šancí. Prvý set bol od začiatku do konca jasnou záležitosťou Tolmoffovej, v druhom sa Orlovská ako-tak držala do stavu 6:10, potom to už bola jednostranné predstavenie Estónky. Hralo sa 13 minút.

Jarolím Vícen - Raul Must 0:2 (-18, -13)

Proti jednému z najperspektívnejších európskych bedmintonistov sa 19-ročný Vícen vytiahol v prvom sete s výborným výkonom. V úvode predviedol niekoľko víťazných úderov a ujal sa vedenia (5:2, 7:4, dokonca 12:7). V polovici setu však nepomerne skúsenejší Must otočil šnúrou siedmich bodov na 12:14, mladý Slovák však bojoval ďalej a z 13:17 dotiahol na 16:17. Koncovku však už lepšie zvládol favorizovaný Estónec. Druhý set už bol jasnejšie v réžii Musta. Vícen viedol 4:3, ale potom bolo 4:7, 7:11 a v druhej časti setu už kraľoval Estónec. Slovenský hráč však v tomto dueli určite nesklamal. Hralo sa 31 minút.

Zuzana Orlovská, Gabriela Zabavníková - Kati Tolmoffová, Karoliine Hooimová 0:2 (-6, -18)

V prvom sete na ihrisku jasne kraľovali favorizované Estónky, naše dievčatá sa trápili. Druhý set však už bol o inom, Slovenky viedli 7:1, potom počas celého priebehu až do 15:7. Potom sa začal mohutný finiš Estóniek, ktoré vyrovnali na 16:16. Slovenský pár viedol ešte 18:16, ale v koncovke už nedokázal získať ani bod. Hralo sa 20 minút.

Michal Matejka, Jarolím Vícen - Ants Mängel, Raul Kasner 0:2 (-21, -16)

Vyrovnaná štvorhra sa ťahala po bodíkoch najmä v prvom sete. Ani jedna dvojica si nevypracovala výraznejší náskok, a tak rozhodovala koncovka. Detaily v nej hovorili v prospech Estóncov. To poznačilo aj druhý set, v ktorom sa už hráči z Pobaltia presadili výraznejším spôsobom. Hralo sa 24 minút.