Trenčín rozdrvil Zlín 41:26

SITA|21. feb 2009 o 20:42

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 17. kola spoločnej česko-slovenskej ženskej hádzanárskej WHIL.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 17. kola spoločnej česko-slovenskej ženskej hádzanárskej WHIL (Women´s Handball International League):

HK Slovan Duslo Šaľa - TJ Házená Jindřichov Hradec 28:19 (13:9)

Najviac gólov: Popluhárová 16/4, Čamajová 5 - Martínková 5, I. Matoušková 5/4

Pok. hody: 4/4 - 9/8, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Jahodka a Mičuda (obaja SR), 300 divákov

Začiatok stretnutia bol vyrovnaný. Domáce hádzanárky sa spočiatku ťažšie presadzovali a až v 20. min získali náskok štyroch gólov (10:6). Úvod druhého dejstva sa niesol v réžii hádzanárok z Jindřichovho Hradca, ktoré v 37. min znížili na 12:13. Následne však Šalianky šnúrou šiestich gólov získali rozhodujúci náskok, ktorý si bez väčších problémov udržali až do konca. Strelecky excelovala Petra Popluhárová, autorka 16 úspešných zásahov.

HK Štart Trenčín - HC Zlín 41:26 (24:13)

Najviac gólov: I. Bahýlová 8, Gašparovičová 7, Hollá 6 - Budayová 12/7, Pažourková a Růčková po 4

Pok. hody: 3/3 - 8/7 vylúčené: 6 - 5, rozhodovali: Nagy a Z. Novák (obaja SR), 450 divákov

Trenčianky jednoznačne na ihrisku dominovali už od úvodných minút. Domáce hrali uvoľnene, hýrili aktivitou a hostkám nedali ani najmenšiu šancu. Po zmene strán dostali šancu všetky hádzanárky Trenčína, ktoré sa napokon tešili zo zaslúženého víťazstva 41:26.

ŠKP Bratislava - DHK Zora Olomouc 30:24 (14:8)

Najviac gólov: Beňušková 6/3, M. Školková a Hodošková po 5 - Tomečková 7/1, Hrbková 5/1, Hejtmánková 4/2

Pok. hody: 4/3 - 6/4, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Černý a Vydra (obaja SR), 200 divákov

Domáce hráčky z ŠKP zvíťazili nad Olomoucom zaslúžene rozdielom šiestich gólov po dobrej hre v defenzíve v prvom polčase a tiež zásluhou premieňania vyložených šancí.

HC Britterm Veselí nad Moravou - Casta Sokol Písek 31:20 (14:8)

Najviac gólov: Chmelařová a Fleková po 7, Dorotíková 5/3 - I. Luzumová 8/2, Borovská 4, Martenková 3/1

Pok. hody: 4/3 - 5/3, vylúčené: 2 - 6, rozhodovali: Nesvadba a Simu (obaja ČR), 300 divákov

V 15. min prvého polčasu viedli hosťujúce hráčky 4:3. Domáce hádzanárky Veselí však následne šnúrou piatich gólov otočili skóre vo svoj prospech, náskok postupne zvyšovali a napokon poľahky doviedli zápas do víťazného konca.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Trenčín rozdrvil Zlín 41:26