V hádzanárskej extralige mužov boli úspešné len domáce tímy

SITA|28. feb 2009 o 21:54

Súhrn sobotňajších výsledkov stretnutí 21. kola hádzanárskej extraligy mužov. Kolo dohrajú v nedeľu.

BRATISLAVA.

MŠK Hlohovec - HK 47 Trnava 32:26 (17:9)

Najviac gólov: F. Zaťko 9/2, Pupík 8, Kasagranda 4 - Stachovič 6, Ruman 5/4, Kurka 4

Pok. hody: 3/2 - 5/5, vylúčení: 6 - 6, ČK: Laho (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Dvorský, Sivák, 400 divákov

V derby predvádzali do 10. min oba tímy vyrovnaný súboj. Potom sa však dostali do vedenia domáci Hlohovčania a do polčasu si vypracovali napokon rozhodujúci 8-gólový náskok. Prevahu nad Trnavčanmi si už bez problémov udržali až do konca zápasu.

MŠK HANT Považská Bystrica - IS Košice 37:25 (15:14)

Najviac gólov: Straka 6, Maťaš 5 - Strapko 8/1, Štefanisko 4

Pok. hody: 4/4 - 2/1, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 650 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný a dosť nervózny. Obe družstvá, ktoré trápila nepresná streľba, sa striedali vo vedení. V druhej časti sa po trojgólovej šnúre dostali domáci v 37. min do vedenia 21:15. Košičanom sa síce ešte podarilo v 47. min znížiť na 22:25, to však bolo z ich strany všetko. Odvtedy boli Považskobystričania jednoznačne lepší a zaslúžene zvíťazili.

HC Štart Nové Zámky - MHC Edymax Bardejov 36:30 (19:14)

Najviac gólov: Szapu 6, S. Mažár 5, Peťko, Szücs, Vadkerti a Lubušký po 4 - Bokol 10, Ščepák a Šramko po 4

Pok. hody: 5/4 - 4/4, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Čanda a Brunovský, 500 divákov

Domáci Novozámčania predvádzali od úvodu rýchlu hru, ale robili veľa chýb. Práve to dovoľovalo Bardejovčanom udržiavať si relatívny kontakt. Obraz hry sa ani po prestávke nezmenil: hádzanári Nových Zámkov sa trápili najmä pri zakončovaní. Zápas však napriek tomu dotiahli do víťazného konca.

Domov»Halové športy»Hádzaná»V hádzanárskej extralige mužov boli úspešné len domáce tímy