Lukáčová v slalome desiata, titul do Švajčiarska

SITA|1. mar 2009 o 12:40

V úvodnej súťažnej disciplíne juniorských majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní - slalome junioriek v nemeckom Garmisch-Partenkirchene, obsadila Slovenka Barbora Barbora Lukáčová solídne 10. miesto.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. V úvodnej súťažnej disciplíne juniorských majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní - slalome junioriek v nemeckom Garmisch-Partenkirchene, obsadila Slovenka Barbora Lukáčová solídne 10. miesto.

Osemnásťročná pretekárka Ski Jasná Nízke Tatry figurovala po 1. kole na 12. priečke, ale ôsmou najrýchlejšou druhou jazdou sa posunula až na koniec prvej desiatky. S výnimkou Lukáčovej ostatné slovenské reprezentantky neboli medzi klasifikovanými v cieli 2. kola.

Titul majsterky sveta si vybojovala Švajčiarka Denise Feierabendová, ktorá v súčte oboch kôl triumfovala s náskokom 76 stotín pred Rakúšankou Bernadette Schildovou a 94 stotín pred Nórkou Ninou Lösethovou. Slovenka Lukáčová zaostala za víťazkou o 2,06. Juniorský svetový šampionát pokračuje v pondelok obrovským slalomom dievčat. Prvé kolo je na programe od 9.00 h.

MSJ v alpských lyžiarskych disciplínach - Ga-Pa (Nem.), výsledky:

Slalom junioriek /1.+ 2. kolo/: 1. Denise Feierabendová (Švajč.) 1:42,07 min (52,34+49,73), 2. Bernadette Schildová (Rak.) +0,76, 3. Nina Lösethová (Nór.) +0,94, 4. Mona Lösethová (Nór.) +0,96, 5. Marianne Mairová (Nem.) +1,02, 6. Sanni Leinonenová (Fín.) +1,13,...10. Barbora Lukáčová +2,06,...Jana Gantnerová nenastúpila na 2. kolo a Jana Škvarková (všetky SR) nedokončila 2. kolo.