Slováci na Zlatej lige v Rotterdame s ôsmimi medailami

SITA|8. mar 2009 o 17:53

Slovenskí reprezentanti v karate si vybojovali pod vedením šéftrénera Františka Kretoviča na víkendovom 33. ročníku medzinárodného turnaja mužov a žien v holandskom Rotterdame.

ROTTERDAM. Slovenskí reprezentanti v karate si vybojovali pod vedením šéftrénera Františka Kretoviča na víkendovom 33. ročníku medzinárodného turnaja mužov a žien v holandskom Rotterdame (7. - 8. 3.) až osem medailových umiestnení (bilancia: 2 - 4 - 2). O dve prvenstvá Slovákov na tradične kvalitne obsadenom podujatí s názvom Dutch Open, na ktorom sa predstavili pretekári z 31 krajín a bolo prvým tohtoročným turnajom tzv. "Zlatej ligy", sa postarali Katarína Longová a Lucia Povalačová. Prvá menovaná Longová zdolala v súbornom cvičení kata v "čisto" slovenskom finále krajanku Eriku Hrušeckú 3:2 a Povalačová zvíťazila v športovom zápase kumite v kategórii do 68 kg nad Mariou Weissovou z Nemecka 4:2. Okrem Hrušeckej sa o ďalšie tri "striebra" pre SR zaslúžili Monika Višňovská v kumite do 55 kg (vo finále podľahla Ben Ottmanovej z Tuniska 3:6), Ivana Dučová v kumite nad 68 kg (v dueli o prvenstvo podľahla Vanesse Nortanovej z Holandska 0:2) a Klaudio Farmadín v kumite do 84 kg (vo finále prehral tiež s domácim borcom Timothym Petersenom 0:4). Bohatú medailovú zbierku slovenských karatistov v Rotterdame skompletizovali 3. miestom tiež v kumite Filip Prešinský v kategórii nad 84 kg (v dueli o bronz zvíťazil nad ďalším holandským reprezentantom Michaelom De Weerdom 6:4) a Dagmara Kubinská do 61 kg (o bronz vyhrala nad Sonjou Stellandovou z Luxemburska 3:1).

"S výsledkami na Dutch Open musíme vysloviť veľkú spokojnosť. Chlapci i dievčatá dokázali, že sú momentálne v solídnej forme. Táto skutočnosť je dobrou predzvesťou pred blížiacim sa seniorským európskym šampionátom, ktorý bude v dňoch 8. - 10. mája 2009 v chorvátskom Záhrebe," uviedol pre agentúru SITA priamo z Rotterdamu šéftréner SR a zároveň predseda komisie štátnej reprezentácie František Kretovič.