Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo
Body? Sagan a Démare budú radi, ak prídu v časovom limite

Ölveckého gól Minnesote k výhre nepomohol

V jedenástich utorňajších dueloch zámorskej hokejovej NHL sa bodovo presadil jediný slovenský hokejista.

Christian Ehrhoff zo San Jose strieľa víťazný gól v predĺžení v zápase s Minnesotou.Christian Ehrhoff zo San Jose strieľa víťazný gól v predĺžení v zápase s Minnesotou. (Zdroj: SITA AP)

NEW YORK. Peter Ölvecký sa ako jediný slovenský hokejista bodovo presadil v utorkových 11 stretnutiach NHL. Ölvecký vsietil svoj druhý gól v NHL, ale prehre 4:5 po predĺžení so San Jose nezabránil. Novozámocky rodák sa v polovici duelu dostal k odrazenému puku a zblízka znížil na 1:3. Minnesota napokon zásluhou dvoch gólov veterána Owena Nolana, vrátane jubilejného 400. v NHL, dokázala v tretej tretine vyrovnať na 4:4, o triumfe hostí však rozhodol v predĺžení nemecký obranca Christian Ehrhoff. "Z dnesného zápasu ma teší len víťazstvo. Takto nemôžeme hrať,“ hneval sa tréner Sharks Todd McLellan.

Najproduktívnejším hráčom noci bol Scott Hartnell, ktorý pomohol Philadelphii zdolať Buffalo 5:2 dvoma gólmi a rovnakým počtom asistencií. Dva góly pridal aj tretí najlepší strelec ligy Jeff Carter a Flyers tak vyhrali osem z ostatných 12 duelov. V tých zápasoch skóroval Carter však len dvakrát. "Musí začať opät viac strieľať na bránku. Má výbornú strelu a mal by ju využívať,“ povedal kouč Philadelphie John Stevens. Carter jeho radu poslúchol a na gólmana Patricka Lalima a Mikaela Tellqvista vyslal osem striel. Naposledy predviedol rovnakú kanonádu 6. januára. Obranca Buffala Andrej Sekera zaznamenal dva mínusové body.

Prvý zápas Boba Gaineyho na lavičke Montrealu sa skončil víťazstvom. Gainey, ktorý je súčasne aj generálnym manažérom Canadiens, prevzal post trénera po odvolaní Guya Carbonneaua a Montreal zdolal Edmonton 4:3 po predĺžení. O vyrovnanie sa postaral v tretej tretine, v ktorej zaznamenali domáci hráči 16 striel, Saku Koivu a rovnaký hráč aj rozhodol v nadstavenom čase počas presilovej hry o osude stretnutia. V bránke Canadiens stál Carey Price. Jaroslava Haláka totiž zastavilo v rozlete vírusové ochorenie.

Martin Brodeur vychytal víťazstvo New Jersey 3:2 nad Calgary a na svojom konte má už 549 výhier v NHL, len o dve menej ako legendárny rekordman Patrick Roy. Brodeur zaznamenal 35 úspešných zákrokov a rýchlo sa otrepal zo zahanbujúcej prehry 3:7 s New York Islanders.

Vynikajúci výkon predviedol v bránke aj oveľa menej skúsený Steve Mason. Nováčik v bránke Columbusu vychytal výhru 2:0 nad silným Bostonom a zaznamenal už deviaty shutout v sezóne. Štyrmi strelami ho ohrozil aj kapitán Bruins Zdeno Chára.

Stopercentý výkon podal aj Kari Lehtonen. Fínsky gólman nepustil za chrbát ani jednu strelu hráčov Colorada a mal hlavný podiel na triumfe Atlanty 3:0. Pre Lehtonena to bol druhý shutout v ostatných troch stretnutiach. V bránke Colorada stál Peter Budaj, ktorý inkasoval z 35 striel dvakrát. Posledný gól strelil Rich Peverly do prázdnej bránky.

Na víťaznej vlne sa vezie Pittsburgh, ktorý zdolal Floridu 4:3 po samostatných nájazdoch a zaznamenal siedmy triumf v rade. Jeden gól Penguins vsietil Jevgenij Malkin, ktorý premenil aj samostatný nájazd. Najproduktívnejšieho hráča súťaže sledovali z hľadiska jeho rodičia, ktorí pricestovali na návštevu. Richard Zedník z Floridy zaznamenal jednu strelu a dve trestné minúty.

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Toronto - NY Islanders 3:2 po predĺ. (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 18. Stempniak (Finger, J. Blake), 49. Ponikarovskij, 61. Grabovskij (Ponikarovskij, Stralman) - 18. Okposo (Bergenheim, Nielsen), 19. Comeau (Bailey, Iggulden). Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše Oreskovic, Stempniak - T. Jackman, Gervais 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:30. Brankári: Gerber - McDonald. Diváci: 19 041.

Montreal - Edmonton 4:3 po predĺ. (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)

Góly: 9. Tanguay (Schneider, Gorges), 37. Metropolit (Dandenault), 56. S. Koivu (A. Kosticyn, Tanguay), 62. S. Koivu (Schneider, Markov) - 31. Cogliano (Staios, Souray), 35. Souray (Hemský, O´Sullivan), 39. Gagner (Puoliot, Grebšekov). Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše G. Stewart - Stortini 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26: 32. Brankári: Price - Roloson. Diváci: 21 273.

St. Louis - Dallas 5:2 (3:0, 2:2, 0:0)

Góly: 1. Backes (Steen, McKee), 7. Perron (Colaiacovo, Weaver), 12. Winchester (Backes, Polák), 30. Perron (Oshie), 36. Tkachuk (Boyes, Colaiacovo) - 26. Neal (Modano, Daley), 32 Ribeiro. Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše McKee, Janssen - Barch 5 min, Sutherby na 5+10 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:22. Brankári: C. Mason - Turco (12. Stephan). Diváci: 17 708.

Detroit - Phoenix 3:2 po predĺ. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 2. Filppula (Franzén, Kronwall), 51. Rafalski (Daciuk, Zetterberg), 64. Franzén (Stuart, Filppula) - 17. Hanzal (Prust, Fedoruk), 52. Doan (Jovanovski, Mueller). Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 43:25. Brankári: Conklin - Bryzgalov. Diváci: 20 066.

Columbus - Boston 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 47. Torres (Vermette, Jason Williams), 60. Nash (Commodore). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Boll - M. Stuart na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:35. Brankári: S. Mason - T. Thomas. Diváci: 16 675.

Minnesota - San Jose 4:5 po predĺ. (0:2, 1:1, 3:1 - 0:1)

Góly: 29. ÖLVECKÝ (Clutterbuck, Bergeron), 41. Bouchard (Johnsson), 54. Nolan (Židlický, M. Koivu), 58. Nolan (M. Koivu) - 5. J. Thornton (Moen, Ehrhoff), 13. Moen, 26. J. Thornton, 51. M. Michálek, (Clowe, Boyle), 64. Ehrhoff. Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 29:23. Brankári: Niklas Bäckström - Boucher. Diváci: 18 568.

Philadelphia - Buffalo 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Góly: 20. Hartnell (Giroux, M. Richards), 41. J. Carter (Lupul, Hartnell), 45. M. Richards (Timonen, Gagne), 47. J. Carter (Lupul, Hartnell), 55. Hartnell (Timonen) - 2. Afinogenov (Numminen), 59. Hecht (Gaustad). Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše Asham - Kaleta 5 min, Rivet 10 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:29. Brankári: Biron - Lalime ( 48. Tellqvist). Diváci: 19 421.

Pittsburgh - Florida 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 19. Malkin (Crosby, Letang), 43. J. Staal (Cooke, Kennedy), 46. Crosby (Guerin, Kunitz), rozhodujúci sam. nájazd Letang - 25. Boynton (Booth, Ballard), 32. Kreps (Boynton, Stillman), 39. Ballard (Peltonen, Dořák). Vylúčení: 2:6, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 50:21. Brankári: Fleury - Vokoun. Diváci: 17 132.

New Jersey - Calgary 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 26. Langenbrunner (C. White, Martin), 39. Rolston (Hävelid, Shanahan), 42. Parise (Langenbrunner, Zajac) - 11. O. Jokinen (Moss, Cammalleri), 60. Glencross (Cammalleri, Boyd). Vylúčení: 7:4, navyše Rupp - A. Roy na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 31:37. Brankári: Brodeur - Kiprusoff (42. McElhinney). Diváci: 14 598.

Nashville - Washington 1:2 po predĺ. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 1. Suter (Weber, Erat) - 39. Nicklas Bäckström (Ovečkin, Viktor Kozlov), 63. Fiodorov (Viktor Kozlov, Siomin). Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše Belak 2x, Tootoo - Brashear, Bradley, Erskine na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:44. Brankári: D. Ellis - Theodore. Diváci: 16 064.

Colorado - Atlanta 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 38. Bogosian (Kovaľčuk, Little), 40. T. White (Viačeslav Kozlov, Kovaľčuk), 59. Peverley. Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:36. Brankári: BUDAJ - Lehtonen. Diváci: 13 608.