Procházková v kvalifikácii druhá najrýchlejšia

SITA|12. mar 2009 o 14:34

Slovenská bežkyňa na lyžiach Alena Procházková dosiahla v kvalifikácii šprintu klasickou technikou na pretekoch Svetového pohára v nórskom Trondheime druhý najrýchlejší čas.

TRONDHEIM. Slovenská bežkyňa na lyžiach Alena Procházková dosiahla v kvalifikácii šprintu klasickou technikou na pretekoch Svetového pohára v nórskom Trondheime druhý najrýchlejší čas a opäť potvrdila, že patrí v tejto disciplíne medzi absolútnu svetovú elitu.

Na 1423 m dlhej trati s celkovým prevýšením 34 m bola iba o štyri desatiny sekundy rýchlejšia Švédka Anna Olssonová, tretia už s vyše sekundovým odstupom skončila neznáma Nórka Kari Vikhagen Gjeitnesová. Úradujúca majsterka sveta z Liberca Arainna Follisová postúpila z piatej priečky, líderka v hodnotení šprintu Slovinka Petra Majdičová obsadila siedme miesto.

Vyraďovacie boje, do ktorých postúpilo tridsať najrýchlejších šprintérok v kvalifikácii, sa začnú o 15.45 h.

Výsledky - kvalifikácia:

1. Anna Olssonová (Švéd.) 3:21,88 min, 2. Alena Procházková (SR) +0,4 s, 3. Kari Vikhagen Gjeitnesová (Nór.) +1,07, 4. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +1,50, 5. Arianna Follisová (Tal.) +3,31, 6. Jekaterina Čujkovová (Rus.) 3,72.