Gainey odstavil Haláka na lavičku

SITA|13. mar 2009 o 10:58

Jaroslav Halák dal najavo svoju nespokojnosť s tým, že hlavný tréner Bob Gainey dal v zápase proti Edmontonu, ako aj proti New Yorku Islanders prednosť v bránke Careymu Priceovi.

MONTREAL. Podľa zdrojov blízkych klubu zámorskej NHL Montreal Canadiens sa Jaroslav Halák odvážil dať riadne nahlas najavo svoju nespokojnosť s tým, že generálny manažér a od 8. marca aj hlavný tréner Bob Gainey dal v utorňajšom zápase proti Edmontonu (4:3 po predĺžení), ako aj vo štvrtok proti New Yorku Islanders (2:3 po predĺžení) prednosť v bránke Careymu Priceovi.

Slovenský gólman ťahal totiž predtým, ako ho skolila chrípka, vynikajúcu sériu 4 víťazstiev, pri ktorých mal priemer 1,99 inkasovaného gólu na zápas a 95,2% úspešnosť zákrokov.

"Myslím si, že po zranení dostal Carey Price dostatok príležitostí. Teraz prichádza čas, aby ukázal Jaroslav, čo vie," vyjadril sa vtedajší hlavný tréner Guy Carbonneau vo februári na adresu dovtedy brankárskeho lídra svojho tímu, ktorý však dokázal v posledných 11 zápasoch zvíťaziť len dvakrát. Halák sa mu v pozícii brankára č.1 odvďačil skvelou sériou.

Po jeho uzdravení ale už nestál na lavičke tímu Guy Carbonneau, ale Bob Gainey, ktorý dáva prednosť Priceovi. Je otázne, kedy dostane odchovanec ružinovského hokeja opäť šancu medzi žrďami najstaršieho a najúspešnejšieho klubu NHL.

Dvadsaťjedenročný Carey Price stál v aktuálnej sezóne v bránke Montrealu 43-krát s bilanciou 20-14-7, priemerom 2,76 gólu na zápas a úspešnosťou zákrokov 90,6%. Jeho o dva roky starší slovenský konkurent Halák odchytal 28 stretnutí s bilanciou 16-8-1 a jeho zápasový priemer inkasovaných gólov je 2,89 s úspešnosťou zásahov 91,3%.