Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Zlatý hetrik Erika Lessera

Nemecký biatlonista Erik Lesser uzavrel v sobotných stíhacích pretekoch na 12,5 km svoj zlatý hetrik v rámci finálového 8. kola IBU Cup-u v talianskom stredisku Ridnaun-Val Ridanna.

RIDNAUN-VAL RIDANNA.

Po víťazstvách v stredajších vytrvalostných a piatkových rýchlostných pretekoch triumfoval aj v záverečnej stíhačke. Druhý skončil Alexander Nuss z Rakúska, tretie miesto obsadil ďalší nemecký reprezentant Carsten Pump. Obaja Slováci v 54-člennom štartovom poli si v porovnaní s piatkovým šprintom polepšili. Martin Otčenáš sa posunul z 29. pozície na štarte na konečnú 23. priečku. Miroslav Matiaško urobil ešte výraznejší skok, keď sa prepracoval zo 41. na konečné 29. miesto.

Celkovým víťazom prvého ročníka tejto novej pohárovej súťaže, ktorá nahradila bývalý Európsky pohár, sa stal Christoph Knie z Nemecka. Druhý skončil Nór Hans Martin Gjedrem, ktorý okrem iného dominoval aj v oboch pretekoch 6. kola v slovenskom Osrblí. Tretí skončil Carsten Pump, keď sa na medailovú pozíciu dostal až vďaka bronzovému zásahu v posledných pretekoch sezóny.

Najlepším Slovákom v konečnom poradí IBU Cup-u bol Martin Otčenáš, ktorý obsadil 22. miesto. Jeho najväčším úspechom bolo tretie miesto v stíhacích pretekoch predposledného 7. kola v bulharskom Bansku. Umiestnenie ďalších slovenských biatlonistov bolo ovplyvnené počtom pretekov, ktoré počas sezóny absolvovali.

Výsledky

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Erik Lesser (Nem.) 33:40,9 min (2 trestné okruhy), 2. Alexander Nuss (Rak.) +26,5 s (1), 3. Carsten Pump (Nem.) +46,4 (1), ... 23. Martin Otčenáš +3:44,1 (5), 29. Miroslav Matiaško (obaja SR) +4:38,7 (3).

Konečné poradie v IBU Cup-e po 17 pretekoch: 1. Christoph Knie (Nem.) 457 bodov, 2. Hans Martin Gjedrem (Nór.) 436, 3. Carsten Pump (Nem.) 384, ... 22. Martin Otčenáš 205, 52. Norbert Gröne 93, 56. Miroslav Matiaško 89, 99. Pavol Hurajt 36, 130. Michal Lepieš 22, 191. Tomáš Hasilla (všetci SR) 3.